דף הבית   >   קורסים באימון   >   התמחות באימון קבוצות

התמחות באימון קבוצות

התמחות באימון קבוצות
קורס התמחות באימון קבוצות מיועד להכשיר מאמנים המובילים תהליכי אימון קבוצת׳ וצוותי במסגרת ארגונים או קבוצות פרטיות אשר מתאמנות סביב מטרת על משותפת. הקורס מבוסס על תוכנית ייחודית שפותחה על ידי ה-ICF בארה“ב והורחבה והועשרה על ידי גומא.

מה יצא לי מזה ?
1. הבנת סוגיות בתחום הנחיית הקבוצות - התהליך שבתוך הקבוצה, שלבי הקבוצה ועוד.
2. אפשרות להתנסות בקבוצת אימון במהלך הלימודים כמאמנים ומתאמנים.
3. למידה והתנסות ביצירה ואימון של קבוצות, באופן עצמאי, מחוץ לקורס.
4. התמחות באימון קבוצתי - אפשרות להתפתח כמאמן בשוק הארגוני והפרטי.

תכני הקורס
  • מבוא לאימון קבוצה.
  • מבוא ליצירת קבוצה.
  • מיומנויות של קבוצת אימון.
  • טכניקת בניית קבוצה.
  • מיומנויותיו של המאמן בקבוצה.
  • מדידה והערכה של תוצאות.
מבנה הקורס
קורס התמחות באימון קבוצות הינו בן 70 שעות אקדמאיות. הוא נערך אחת לשבוע במשך 17 מפגשים. 10 מפגשים ראשונים בני 4 שעות שעון - מפגשי לימוד. 2 מפגשי עמיתים בתום הקורס בני שעתיים כל אחד. 5 מפגשים נוספים בני שעתיים - מפגשי סופרויז׳ן. מפגשי הסופרויז׳ן יתקיימו ב-2 קבוצות קטנות ובהם יקבלו המשתתפים הנחיה על תהליכי האימון הקבוצתי שאותם הם מעבירים מחוץ לשעות הקורס.החומר העיוני אשר יחולק לכל משתתף יכלול: אוגדן לחניך, מערכי השיעור המקוריים של הקורס (לפי ה-ICF), וחומר קריאה נוסף המחולק במהלך הקורס.

איך אנחנו מלמדים ?
הקורס מאפשר למידה בכמה מישורים הנדרשים כדי לחוות את עוצמת האימון בקבוצה: הרצאה תוכנית, דיון ורב שיח קבוצתי, למידה מתוך הסימולציות, ולמידה מתוך החוויה של התנסות בקבוצת אימון כמאמן וכמתאמן במליאה. התנסות בעבודה בקבוצות קטנות - בה המשתתפים בקורס יחוו חוויה של אימון קבוצה הן מההיבט של המשתתף והן מההיבט של המאמן. סופרויז‘ן בקבוצות קטנות על תהליך האימון הקבוצתי אותו מובילים המשתתפים מחוץ לקורס.

אודות המנחה
מנחה ומדריכה מנוסה, מאמנת קו-אקטיבי, יועצת ניהולית. מפתחת ומנחה תוכניות פיתוח מנהיגות, מנטורינג ופיתוח מנהלים. מנחה ומרצה במרכז ההשתלמויות בר-אילן בתוכנית להכשרת מאמנים ולייעוץ ארגוני, מדריכה מוסמכת בעלת ניסיון בהסמכת עשרות מאמנים בפועל (מטעם לשכת המאמנים). עובדת עם מנהלים בליווי אישי, ועם צוותים וצוותי הנהלה בארגונים ועסקים שונים, במתודולוגיה השמה דגש רב על התרבות והאקלים הארגוניים, האווירה והתקשורת הבין-אישית בארגון.
השכלה: ייעוץ ארגוני וניהול B.Sc, MBA. בוגרת הקורסים פיתוח מנהיגות וקורס אימון - CTI ארה"ב, ביה"ס המוביל בעולם למנהיגות ואימון.

תעודה
בסיום כל הקורס יקבל המשתתף תעודת סיום קורס התמחות באימון קבוצות, החתומה על ידי גומא .

תנאי הקבלה להצטרפות לקורס
הצגת תעודת מאמן. 
השאירו פרטים ונשוב אליכם