דף הבית   >   קהילות גומא-גבים   >   קהילות גומא-גבים
קהילות גומא-גבים
תמר מרחב
מאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם חולי כרוני
tamarmerhav10@gmail.com

תמר מרחב - מאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם חולי כרוני

מאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם חולי כרוני

שלום לכולם,

מאד שמחה להיות פה ולהציג את עצמי. אני מגיעה מהרבה עולמות שכולן יחד הכינו אותי ודייקו אותי להיות מאמנת אישית לחיים ולהתמודדות עם חולי כרוני.

חייתי רוב חיי בהרבה ארצות בעולם במשך יותר מ-30 שנים, עברתי מדינות, גם עולם שלישי וגם במערב, שפות, תרבויות, כ-8 בתי ספר רק עד התיכון ועוד הרבה מעברים תעסוקתיים ואישיים, חלקם בגלל נסיבות שלא היו תלויות בי וחלקם כי פשוט רציתי. כתוצאה מכך למדתי להסתגל, לשנות, להסתדר בכל מקום ובכל מצב, לחשוב מחוץ לקופסה, לראות דברים מכל מיני זוויות, לשאול שאלות, להיות סקרנית אבל בעיקר להכיר, להתחבר ולאהוב בני אדם. כשחיים בצורה כזו ישנם קשיים אבל כמו שאומרים, מה שלא הורג מחשל, אז זה בדיוק כך. בסופו של דבר, עם כל האתגרים שכרוכים בחיים כאלו, גם נהניתי וגם למדתי. למדתי איך עושים שינויים, איך מוצאים את החוסן לעשות שינויים, איך מגלים איזה שינויים צריך או רוצים לעשות, איך לוקחים את כל חתיכות הפאזל של החיים ומחברים אותם יחד לדבר שהוא הכי מדויק עבורנו, לדבר שיוביל אותנו למקום הכי נכון בשבילנו, בין אם זה בעבודה, בזוגיות, בהורות או בינינו לבין עצמנו ועוד הרבה שינויים אחרים שאנחנו רוצים לעשות בכל עולמות התוכן שלנו.

בגלל שאלו היו חיי הייתי צריכה להמציא את עצמי לא פעם תעסוקתית מחדש. אני בוגרת בצלאל והייתי אדריכלית, במקביל היה לי סטודיו מאד מצליח בארצות הברית לציור על קרמיקה 12 שנים, עבדתי 5 שנים במכירות, תיכנות והטמעה של מערכות תוכנה גדולות לארגון כל הדאתא של ארגונים ללא מטרות רווח, הייתי אחות בפגיה, טיפול נמרץ ילדים ונוירוכירורגית ילדים ואני יזמית של מיזם שלאחרונה תפס תאוצה והתחיל לנסוק אחרי ארבע שנים של עבודה קשה, וגם, אני כמובן מאמנת אישית ורפואית. כל זה הוביל אותי לפיתוח שיטה של מציאת "האני" על כל המשתמע מכך, מציאת מה מתאים לי, התחברות לעצמי ברמה האותנטית ביותר ולהגשמה עצמית. אני מאמנת אנשים שרוצים לעשות שינויים מקטנים ועד גדולים בחייהם והתוצאות מרגשות אותי מאד. יש לי סיפוק ענק כאשר מתאמנ/ת יוצאים מהקליניקה שלי ואומרים לי, וואו, תודה תמי, גיליתי על עצמי דברים שלא ידעתי ומכאן אנחנו ממשיכים הלאה לתכנית מימוש עניינית וטכלסית.

במקביל לכל התנועה הנ"ל הייתי ילדה חולנית, כן, נולדתי עם מערכת חיסונית לא משהו ובעקבות זאת חליתי בכל מיני מחלות כאלו ואחרות מאז יום היוולדי ואפילו עד היום. התמודדתי עם להיות מופרדת מאחרים לשמירה על הבריאות, אשפוזים רבים, ניתוחים רבים וכל מיני דברים נוספים שלא אכנס אליהם פה. לפני כמעט 3 שנים חליתי במחלה מאד נדירה, מחלה קשה, פרוגרסיבית ו....ו.....ו.....  אבל, וזה אבל ענק, המחלה לא טירפדה לי את החיים ולא אתן שתעשה זאת. זה לא אומר שאין לי התמודדויות קשות, זה רק אומר שהמחלה היא לא מי שאני, היא רק חלק ממי שאני. למדתי לנהל אותה ואני לא נותנת לה לנהל אותי. שוב, אחרי תקופת הטראומה של האבחנה, שינה מרובה, ריצות מרופא לרופא ומבדיקה לבדיקה, הגחתי מתוך חוסר וודאות מוחלט ועשיתי עם עצמי חושבים. לקחתי כל מה שצריך לקחת בחשבון, פרנסה, מנוחה, איזון, יכולות פיזיות והחלטתי ללמוד אימון אישי ואימון רפואי.

היום אני מאמנת אנשים חולים כרוניים ועוזרת להם בכל החזיתות הכרוכות בהתמודדות עם מחלה כרונית. חזית רפואית, נפשית, משפחתית, זוגית, תעסוקתית, בירוקרטית והרשימה עוד ארוכה. לחולים כרוניים יש אתגרים של תפיסת וקבלת המחלה, מערכות יחסים, חוסר וודאות, חזרה לשגרה מיטבית, בקשת עזרה ועוד המון נושאים  קשים שעולים כבר מרגע הבשורה. כל שינוי שאנחנו רוצים לעשות לא פשוט אבל מי שבאמת בשל  באמת רוצה לעשות שינוי ומתמסר לתהליך האימון מצליח, חד משמעית.

בזאת אסיים ואומר לכם שאשמח מאד לאמן אתכם, להביא אתכם למעוף חיים חדש שאתם רוצים.

אני תמיד אומרת, אין אי אפשר, יש רק איך אפשר.

מברכת אתכם שתדעו לבחור מה שיעשה אתכם שלווים, שמחים וחיים חיים עם משמעות.

תמר