קהילות גומא
שמרית-שרה ביטון
עו"ד, מגשרת ויועצת זוגית
shimribi@gmail.com

שמרית-שרה ביטון - עו"ד, מגשרת ויועצת זוגית

 

תחומי עיסוק והתמחות

עו"ד, יועצת זוגית ומגשרת לענייני משפחה ועסקים

 

תואר ראשון במשפטים בהצטיינות - 'מכללת שערי משפט'

מוסמכת לגישור - המרכז לאימון וגישור  'גומא'

מוסמכת לייעוץ זוגי - מכללת תל חי בשיתוף מכללת עידן ההורות

מוסמכת לאימון ליישוב סכסוך - תכנית גישורים

 

לאחר ניסיון של שנים כעו"ד בניהול תביעות וסכסוכים מורכבים (בתחום האזרחי-מסחרי ומנהלי), הבנתי שישנו מקום שאליו אני מתחברת יותר ואשר פגש אותי בעשייה היומיומית - 'חיפוש אחר לבבות האנשים' - המקום המחבר בין הצדדים ולא ההיפך, המקום להידברות מקרבת ומועילה יותר מאשר המחריפה. כיום אני מאמינה, יותר מתמיד, בקידום שלום, הבנה, אהבה ורעות - בדרכי ייעוץ זוגי וגישור.

 

שירותי עולם הגישור

גישור משפחתי: 'גישור שלום' בין בני משפחה ואו חברים, ענייני ירושה, אפוטרופסות, הסכמות כלכליות, הסכמות כספיות, הסכמי גירושין ומחלוקות המתעוררות לאחר הגירושים, הסכמי ממון ועוד.

גישור עסקי: הליך גישור המיועד לסכסוכים בין יחידים לעסקים, בין עסקים לעסקים ובתוך מסגרות העסק. מחלוקות לגבי הסכמים, פירוק שותפות, הסכמות עסקיות, תשלומי ספק לקוח, יחסי עובד מעביד, אספקת סחורה לקויה ועוד. 

אימון ליישוב סכסוך: מפגש אימוני עם צד אחד לסכסוך - המפגש מסייע בהבנת הסכסוך ועמדות הצדדים כאשר הצד השני אינו נכון להליך גישור או הידברות כלשהו וכן, להתמודדות עם הצד השני לקידום הסכסוך לפתרון. 

החזון שלי

להיות חלק משפיע על התודעה בחברה ליתרונותיו של הליך הגישור וכל שכן בסכסוכים משפחתיים. להביא למודעות חברתית לכך שאין צורך והכרח במלחמה עיקשת על מנת לפתור סכסוך ויתרה מזאת, שניתן לעשות זאת בדרכי נועם וגם להיות מרוצים בסופו של ההליך ולקבל מענה על הצרכים והאינטרסים האישיים, לצד שביעות רצונו של הצד השני. להעלות את המודעות והאמונה באהבת אמת ולכל החיים - למזער את ה"אדישות" כלפי פירוק המערכת הזוגית כיום, לעודד את הנכונות לעבוד על הזוגיות הקיימת ולמקסם את היכולת לשמר את הזוגיות לפני שמחליטים לוותר.

למען כל אלה, בשנתיים האחרונות אני מגשרת בהתנדבות במרכזי גישור קהילתיים, מאמנת יחידים ליישוב סכסוכים, מעבירה שיעורי 'גישור בחינוך' בבתי"ס יסודיים להטמעת שפת הגישור מגיל קטן, מקיימת מפגשים אישיים וסדנאות לזוגיות ולגישור בתחומי החיים.

 

 

נייד: 052-2499896

דף עסקי פייסבוק: https://www.facebook.com/Sb.belief/

כ.ביקור דיגיטלי: http://greenbook.co.il/card/7271/1664