דף הבית   >   קהילות גומא   >   קהילות גומא
קהילות גומא
עו"ד איריס בלנק
מגשרת

עו"ד איריס בלנק - מגשרת

לידת 1959

נשואה+2

עורכת דין

 

השכלה:

 

לימודי משפטים באוניברסיטת ת"א

 

רקע מקצועי:

 

1987-1996- שותפה במשרד עו"ד בלנק, ישעיה, אוסטרומצקי.

עסקתי בייעוץ ובליטיגציה בתחום האזרחי ובתחום המשפחה.

1996-2016- סגנית מנהלת אגף בנציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה. בין השנים 2000-2008 שימשתי, בנוסף, גם כממונה על מעמד האשה ואחראית למניעת הטרדה מינית.

במסגרת עבודתי בנציבות תלונות הציבור ביררתי תלונות על עוולות שנגרמו למתלוננים ע"י גופים ציבוריים, רשויות מקומיות, מערכת הבריאות וכל גוף הנתון לביקורת מבקר המדינה.

 

הכשרה בתחום הגישור:

 

1996- קורס גישור לגירושין- המרכז לייעוץ משפחתי והסדרי גירושין

2018- קורס גישור בסיסי- גומא

2018 התנסות מודרכת בגישור- גומא

 

האני מאמין שלי:

 

גישור ופתרון קונפליקטים בהסכמה הוא בעיני תפיסת עולם ודרך חיים.

לכל אדם עולם של ערכים, אמונות, תפיסת חיים, עקרונות וצרכים.

בכל תחום בו עסקתי כעורכת דין וכמשפטנית, חיפשתי את המגע הישיר עם האדם שמאחרי הסיפור/המחלוקת.

התשוקה לאנשים והענין בהם, היכולת להקשיב בסבלנות ולייצר שיח אפקטיבי ומקדם ותקשורת פתוחה אפשרו לי להניע תהליכים הן כעורכת דין בשוק הפרטי והן בעבודתי במגזר הציבורי. הרצון לעזור והיכולת לקלוט את תפיסת עולמו ואת רגשותיו של האחר סייעו ומסייעים לי ליישב סכסוכים ומחלוקות בדרך של הידברות ישירה והגעה להסכמות משותפות, כחלופה לפתרון בדרך של הכרעה ע"י גורם חיצוני. הסיפוק שאני מרגישה כשסכסוך בין צדדים מסתיים בגישור, גדול לאין שיעור מהסיפוק שהרגשתי כשלקוח שייצגתי זכה בבית המשפט.

מניסיוני, אני מאמינה שתקשורת איכותית בין הצדדים, באוירה נינוחה, נעימה, מכבדת ובסביבה המקנה לצדדים אמון וביטחון, תוך הבנה והתחשבות בצרכים ההדדיים מאפשרת מתן ביטוי מרבי ומענה מיטבי לאינטרסים של שני הצדדים.

להבדיל מהזירה המשפטית- התחרותית, שבה יש זוכים ומפסידים, הצדדים לגישור הם שותפים מלאים ופעילים בתהליך ו"שולטים" בו. פתרון המחלוקת לא נכפה עליהם אלא מוסכם ביניהם, וזאת גדולתו. פתרון מאוזן שהוא פרי הסכמת הצדדים מגדיל את מחויבות הצדדים אליו ואת סיכוייו להיות בר מימוש, לשרוד לאורך זמן ובמקרים מתאימים מאפשר לשמור גם בעתיד על ערוץ תקשורת פתוח בין הצדדים.

אני מאמינה שבכל תחום בחיינו אין תחליף להסכמה שהיא פרי של דיאלוג ישיר בין הצדדים.