דף הבית   >   קהילות גומא-גבים   >   קהילות גומא-גבים
קהילות גומא-גבים
גילי אהרונוביץ'
מגשרת

גילי אהרונוביץ' - מגשרת

אני בת 52 נשואה ואם לשתי בנות
בנוסף לכישורי כמגשרת, אני גם מנתחת מערכות מידע, ובעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות

גישור בעיני היא תפיסת חיים שנוגעת לכל תחומי החיים- החל מהמעגל הפנימי של המשפחה הגרעינית, דרך התחום המסחרי והכלכלי וכלה בקונפליקטים בין מדינות. ברוב הסכסוכים אין צד שצודק וצד שטועה ולכן הידברות, הקשבה וניהול משא ומתן ישיר ומפשר עדיפה על-פני משא ומתן תחרותי ו/או באמצעות מתווכים. תהליך הדברות המנוהל נכון עשוי להוביל לפתרונות שבהם שני הצדדים מרוויחים.

במקצועי אני מנתחת מערכות ועוסקת בתחום שנים רבות. מקצוע זה הינו אמנם בתחום המחשב, אך המהות שלו היא לתרגם בין הצרכים של הלקוח לתהליכי עבודה ממוחשבים. במהלך עיסוקי  למדתי כי אמפטיה, הקשבה מלאה ובחירת השאלות הנכונות יכולה ליצור נתיב לפתרונות שהם מחוץ לקופסה, ומתן מענה לצרכים האמיתיים של הלקוח (שלעיתים לא עלו בתחילת המפגש/התהליך) ללא פגיעה במערכת היחסים בהמשך ולעיתים אפילו שיפור שלה.

מתוך היכרותי עם התחום הפנים ארגוני מצאתי כי בקונפליקטים רבים בין צוותי עבודה פנים ארגונים או בין חברות שמשתתפות בפרויקט בעיקר בטווח הארוך –  תהליכי גישור שמנוהלים על-ידי צד ג' ניטרלי שיודע לנהל תהליך גישורי, מעודד הגיון וחשיבה יצירתית בחדר הגישור – יאפשרו לצדדים לגבש פתרון יצירתי, יעיל ופרקטי.

גם בתחום הצרכני, שבו אין אחד שלא חווה סכסוכים או חוסר שביעות רצון  -  גיליתי כי הדברות לא מתלהמת וקשובה לצד השני – גורמת לשני הצדדים להרוויח ולסיים את התהליך באופן מוצלח.

מהות הגישור מבוססת על ההנחה כי בכל ויכוח או סכסוך בין כמה צדדים – אין אמת אחת, אלא מפגש לא מאוזן בין צרכים אמיתיים של כל צד.

אני מאמינה כי יצירת דו שיח מכבד וקשוב גם לצד השני באמצעות גורם שלישי ניטרלי שתאפשר ביטוי אמיתי לכל צד באופן מלא (בניגוד לעימות חזיתי לא מתווך או מו"מ תחרותי היוצרים חוסר אמון וכעסים) -  יכולה לחולל שינוי והישגים מוצלחים לכל הצדדים.

 

אני מציעה  לכם הקשבה אמיתית ואת כישורי בתחום הגישור באמצעות הכלים שלמדתי בשילוב ניסיון החיים שלי.