דף הבית   >   קורס גישור   >   גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית

גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית

גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית


שירותי גישור לתהליכי התחדשות עירונית

אנו נמצאים בעידן בו תהליכי התחדשות עירונית קיימים כמעט בכל עיר בישראל. פרוייקטים רבים של פינוי בינוי ותמ"א 38 מביאים איתם התמודדויותת עם תהליכים מורכבים, מאתגרים ומשברים שלא תמיד יש להם פתרונות המוסכמים על כלל הדיירים, בעלי המקצוע ובעלי עניין המעורבים בתהליכים הללו.

קבוצת גומא גבים היא הגוף הגדול, הותיק והמנוסה בישראל בתחומי הגישור, בניית אמון ויישוב סכסוכים בהסכמה, אנו פועלים רבות במגזר העסקי, בין ובתוך ארגונים, מוסדות וכן בקהילות ובין אנשים פרטיים.


פעילות גבים בזירת ההתחדשות העירונית

פעילותה של קבוצת גומא גבים בזירת ההתחדשות העירונית החלה לפני מעל 20 שנה, בליווי תהליכי בניית אמון והסכמות בבתים משותפים ובמסגרת שיקום שכונות, ובמקביל, ביצענו תהליכים דומים בעשרות יישובים במגזר הכפרי, שעמדו בפני תהליכי הרחבה וקליטת תושבים חדשים.

המרכיב החשוב והמרכזי בתהליך התחדשות עירונית הוא האמון ומערכת היחסים בין הגורמים המעורבים. פרויקט בו רמת האמון נמוכה בין בעלי העניין עלול לסבול מעיכובים, חשדות, חששות ומחלוקות מיותרים. לעומתו, פרויקט בו תיווצר מערכת אמון גבוהה, יגיע בדר"כ לסיום מוצלח, ללא עיכובים חריגים תוך מיקסום האינטרסים של הצדדים המעורבים, וכמובן חיסכון ניכר בעלויות הכוללות.    

יחד עם זאת, לא מעט תהליכי התחדשות עירונית, תמא 38 ופינוי בינוי מאופיינים במשברי אמון, הדורשים מעורבות ותהליכי ליווי מקצועיים כדי לצלוח את הפרוייקט.
אנו מאמינים שאמון ניתן ליצור, לבנות ולשלב בכל מערכת יחסים. לכן, מעבר להשפעה במישור התכנוני, הכלכלי ובהכנת התושבים לתהליך המעבר, אנו רואים את בניית האמון ושיתוף הפעולה בין כל בעלי העניין, לאורך כל שלבי הפרויקט, כחלק בלתי נפרד מתפקידנו.

תהליכי בניית אמון נעשים באמצעות כלים מתחום הגישור, השפה הגישורית והם מוטמעים בממשקים המבוססים על שקיפות, יושרה, תקשורת חיובית, מו"מ משתף, הקשבה אפקטיבית, זיהוי צרכים ואינטרסים, ניהול דיאלוג ורב-שיח מכבד. אנו משתמשים בכלים אלה באינטראקציות שלנו עם התושבים, עם מנהל הפרויקט, היזם, נציגים נוספים המעורבים, נציגי העירייה, המנהלת והרשויות הנוספות שמעורבות.
בתהליכים אלה אנו מסייעים לכל אחד מהשותפים להפוך לשותף אקטיבי בקידום התהליך; לחוש כי קולו נשמע ויש בכוחו להשפיע על התוצאה ולהביא את צרכיו לידי ביטוי, להתגבר על החששות והחשדנות, למנוע קונפליקטים, לגשר על מחלוקות, ליצור אקלים המאפשר הצמחתם של פתרונות מקדמים, שאינם נכפים על הצדדים לסכסוך, אלא נוצרים על ידיהם בהסכמה ולחסוך לכל הצדדים המעורבים תסכול, זמן וכסף.השירותים שאנו מציעים בתהליכי התחדשות עירונית

  • בניית נציגויות דיירים וליווי מקצועי מול כל המעורבים
  • גישור במחלוקות בין הגורמים המעורבים בתהליך: דיירים – יזם – רשוית מקומית
  • תסקירים חברתיים והטמעת מסקנותיהם בתכנון
  • תהליכי שיתוף ציבור ותכנון עם הקהילה
  • ליווי חברתי כולל למיזמי התחדשות עירונית, לרבות תהליכי בניית הסכמות, בניית אמון ויישוב קונפליקטים

 

השאירו פרטים ונשוב אליכם