דף הבית   >   קורס גישור   >   גישור תהליכי - המודל של גומא

גישור תהליכי - המודל של גומא

גישור תהליכי - המודל של גומא

                    

הגישור התהליכי שם את הדגש על הבנת המורכבות התהליכית של הגישור, זאת בשונה מהעיסוק בתוכן הגישור.
נהוג לחלק את המתרחש בגישור לשני מישורים: תוכן ותהליך.
  1.  העיסוק בתוכן הוא העיסוק בעובדות, בנתונים, בטיעונים המשפטיים ובסיכויי הצדדים בבית המשפט. התוכן משתנה מגישור לגישור ומתחום לתחום.
  2.  העיסוק בתהליך הינו שונה. המיקוד בתהליך משמעו הניסיון להבין את המתרחש בתוך התהליך, באינטראקציה בין המגושרים לבין עצמם, בין המגושרים למגשר, בין המגושרים לתהליך הגישור.
הבנת המתרחש מאפשרת למגשר את היכולת לנווט את דרכו בתוך התהליך ולנהל אותו בצורה מפוכחת תוך שימוש בכלים שונים, מתחומים רבים לטובת קידום התהליך.
שיטת הלימוד בגומא שמה את הדגש על התהליך, מבלי להפחית בחשיבותו של התוכן. ואולם, הבנת המרכיב התהליכי בגישור לעומקו מאפשרים למגשר את היכולת להתמודד בהצלחה רבה יותר עם הקשיים השונים והאתגרים שמזמן הקונפליקט והמגושרים, ולהפוך למגשר טוב יותר ויעיל יותר.
במסגרת לימוד הגישור התהליכי בגומא אנחנו מעמיקים את הידע של הלומד ומאפשרים לו הכרה עם כלים יעילים מתחומים תהליכים שונים, כגון – הגישור הנרטיבי, הגישור הטרנספורמטיבי, היבטים קוגניטיביים המבוססים על תיאוריית הלמידה המתווכת, והיבטים אנרגטיים בגישור. אנחנו מאמינים כי הכרת כלים אלו וידיעת השימוש הנכון בהם מאפשרים להצמיח מגשרים יעילים לעצמם ולמגושרים.

 

השאירו פרטים ונשוב אליכם