קורס גישור

ייעוץ וגישור זוגי Couples Mediation and Counseling
קורס מגשרים מקצועי
לימודי גישור משפחתי בתהליך גירושין-התמחות בגישור
קורס גישור ומו"מ עסקי
קורס גישור- אונליין
קורס גישור בחינוך
גישור למנהלים בכירים
קורס גישור دورة وساطة
סדנת גישור ארגוני
גישור תהליכי - המודל של גומא
פרקטיקום בגישור-התנסות מעשית
מגשר מאמן
גישור ובניית הסכמות בהתחדשות עירונית
סדנה לעריכת הסכמי גישור
גישור - המדריך השלם לקורסים בגומא
 
מהו קורס גישור?

הגישור הינו הליך ליישוב סכסוכים המוסדר בסעיף 79ג לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד 1984 ובתקנות בתי המשפט (פישור) התשל"ג 1993. בגישור מתקיימת הידברות בין המתגשרים בסיוע צד שלישי- המגשר.

בעשרים השנים האחרונות הלכה ופשטה התפיסה שההכרעה השיפוטית אינה צריכה להיות הדרך הבלעדית לפתרון סכסוכים. לפי הגישה הרווחת כיום בארץ ובעולם מוטל על בית המשפט לבחון לפי אופיו של הסכסוך האם ראוי יותר להציע לבעלי הדין לפנות לגישור או לתהליך אחר כדי לנסות ליישב את הסכסוך לפני תחילת ההתדיינות בבית המשפט או לאחר תהליך ההתדיינות, כאשר השאיפה היא שסכסוכים יופנו לגישור עוד בטרם פונים הצדדים לערכאות השיפוטיות.

למה קורס גישור דווקא עם גומא-גבים?

גומא-גבים הינה חלוצה בישראל בתחום הגישור ופועלת להסמכת מגשרים משנת 1998 והסמיכה עד היום אלפי מגשרים בישראל והעניקה שירותי גישור לחברות מובילות במשק ולציבור הרחב.

הצוות של גומא-גבים הינו צוות ותיק ומקצועי הרואה בתחום הלימוד אותו הוא מנחה לא רק מקצוע, אלא שליחות חברתית.

כבית ספר מוביל, הקורסים שלנו בנויים ממס' רבדים: החוויה האישית והחוויה המקצועית. תחילה לומדים כיצד המשתתף חווה את תהליך הגישור ורק לאחר מכן עוסקים ב- "איך" ניתן להפוך להיות מגשר מקצועי.

מטרתנו היא לסייע לאנשים להיפגש עם עצמם, עם רצונותיהם ובחירותיהם ולאחר מכן לבחור מחדש את דרכם המקצועית. בגישה זו גומא גבים מעניקה לבוגרי קורס גישור חוויה משלימה ומלאה.

קורס הגישור הבסיסי יקנה לבוגר מיומנויות וכלים לניהול הליך הגישור, ניהול מו"מ ופתרון קונפליקטים וסכסוכים.


למי מיועד קורס גישור?

הקורס מיועד לציבור הרחב, לעו"ד ומשפטנים, מנהלים, אנשי עסקים, מנהלי משאבי אנוש, אנשי חינוך ואקדמיה, בעלי מקצועות חופשיים ולעוסקים במקצועות טיפוליים.


בוגרינו בקורס גישור בסיסי מקבלים מאתנו את האפשרות לבצע התמחויות בגומא בתחום הגישור ולהפוך לחלק מקהילה הנפגשת ומעשירה את סל הכלים שלה על ידי התמחויות במגוון תחומים כמו גישור משפחתי וגישור בחינוך, זאת מתוך ההבנה כי איש מקצוע המתקדם להתמחות מייצר עבור עצמו ייחודיות וערך מקצועי נוסף בענף.

ההתמחות פותחת בפני בוגרי קורס גישור בסיסי אופציות נרחבות יותר לגישור ומאפשרות להם להתמחות בתחום הקרוב לליבם. 

גומא גבים מזמינה גם מנהלים בארגונים להצטרף לקורס גישור ולקבל ארגז כלים קריטי לניהול מו"מ ולניהול קונפליקטים מול עובדים, קולגות, לקוחות וספקים.

בוגרי קורס גישור מוזמנים להצטרף לקהילות המגשרים של גומא ולהיות בצמיחה והתפתחות תמידית על ידי למידה והעשרה שהקהילה מזמנת להם במפגשי קהילה עם מומחים מעולמות הגישור ועוד.
את הטובים שבתלמידינו אנו משלבים בהדרכה בקורסי הגישור, בתהליכי גישור בארגונים ומול הציבור הרחב.


חשוב לדעת על קורס גישור:

הקורס בגומא-גבים נערך בהתאם ועל פי המלצות דו"ח ועדת גדות ומוכר ע"י משרד המשפטים. הקורס הינו בן 60 שעות אקדמאיות ונערך אחת לשבוע במשך 10 מפגשים בני 4.5 שעות כל פגישה.