97 אימון לתזונה ואורח חיים בריא - למה? מה? ואיך?
דף הבית   >   מרכז תוכן   >   אימון לתזונה ואורח חיים בריא - למה? מה? ואיך?

אימון לתזונה ואורח חיים בריא - למה? מה? ואיך?

אימון לתזונה ואורח חיים בריא - למה? מה? ואיך?

שמעו סיפור....

חברה שלה באה אליה בהצעה מפתה: מצאתי את הדרך שבה תוך 3 חודשים אני רזה וחתיכה וגם לעולם לא אצטרך יותר לעשות דיאטות. מצטרפת אלי?

נו, בואי נשמע....היא הייתה סקרנית.

ניתוח בריאטרי. זה פשוט מושלם. קראתי על זה המון באינטרנט וזה הפתרון המושלם עבורנו. נפטרות סוף סוף מכל המשקל העודף ומתחילות לחיות את החלום: קניות בגדים באיזה חנות שרוצות, ביקיני בים, והכי מדהים- אפשר לאכול מה שרוצים (כמעט) בלי להתלבט ולספור קלוריות.

לרגע היא כמעט התפתתה ואמרה לה שתעשה על הרעיון הזה שיעורי בית.

היא עשתה שיעורי בית ולמרות כל התמונות המדהימות של לפני ואחרי, שנחשפה אליהן ברשת, היא החליטה לא לסכן את עצמה בניתוח שאיננו מחויב המציאות ולפנות לדרך הרבה יותר נכונה ובריאה.

היא החליטה להצטרף לקבוצת אימון לתזונה נכונה ואורח חיים בריא. היא הבינה שזה בידיים שלה ושבעצם הכל בראש. היא עברה תהליך משנה חיים אשר במהלכו אימצה לעצמה מגוון הרגלים יומיומיים הקשורים בתזונה נכונה ובפעילות גופנית. הרגלים שהיא ידעה שהיא מסוגלת להתמיד בהם כאורח חיים ולא כטרנד חולף.

היא הצליחה!

אימון לתזונה נכונה ואורח חיים בריא- איך מתחילים?

לא משנה אם היעד שסימנתם לעצמכם הוא לרזות, להיכנס לכושר, לאכול בריא, להפחית לחץ או להיגמל מעישון או שתייה, השלב הראשון הוא לקבל את ההחלטה ולהבין שהכל קשור לבריאות שלכם ושזה לגמרי בר השגה. אין כאן פתרונות קסם, אין קיצורי דרך, אין רק דרך אחת.

כל אחד יכול לבחור את הדרך שלו תוך כדי סימון יעדים קטנים הניתנים להשגה בצעדים קטנים. אפשר להחליט שמתחילים בפעילות גופנית יומיומית של 20 דק' . אפשר להחליט שמורידים מהתפריט שוקולד ואפשר להחליט שיוצאים להליכה זוגית על חוף הים, או בפארק העירוני פעמיים בשבוע כדי להירגע.

החכמה היא למצוא את הדרך שלכם לשלב בין המנטלי, לפיזי ולרגשי ולהרכיב עבור עצמכם את הנוסחה המנצחת לאורח חיים בריא. אל תציבו לעצמכם יעדים קשים מידי, סמנו יעדים קצרי טווח ותראו שתחושת ההצלחות הקטנות מעודדת להמשיך.

קצת מושגים שכדאי להכיר

בריאות זהו תחום רחב מאוד. האפשרויות העומדות בפניכן לתזונה נכונה ואורח חיים בריא הן אינסופיות וכולן נובעות מהתחומים הללו:

בריאות חברתית- אל תוותרו על בילוי עם חברים. החוויה החברתית חשובה לבריאות.

בריאות נפשית- בחרו לעצמכם את הסביבה המעצימה, בבית ובעבודה. את הסביבה בה אתם חשים נינוחים ובטוחים.

בריאות אינטלקטואלית- אל תפסיקו ללמוד. הפיתוח הקוגניטיבי יעיל מאוד לבריאותכם.

בשורה התחתונה, ניתוח בריאטרי זה פתרון אחרון. אנו ממליצים לבחון את כל שאר הדרכים והפתרונות העומדים בפניכם על מנת להשיג יעדים של תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

 

ואם אתם מאמני כושר או עוסקים בכל תחום של פעילות גופנית ותזונה נכונה, ורוצים להתפתח לתחום של אימון לתזונה ואורח חיים בריא, קבוצת גומא-גבים מציעה לכם להצטרף לתכנית ייחודית ופורצת דרך. קורס Mental wellness- הקורס שייתן לכם את כל הכלים לליווי מנטאלי, פיזי ורגשי עבור המטופלים שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע

 
למאמרים נוספים