96 מה זה NLP? - כל המידע על הנושא שיגרום לכם להבין יותר!
דף הבית   >   מרכז תוכן   >   נשאל את זה הכי פשוט- מה זה NLP?

נשאל את זה הכי פשוט- מה זה NLP?

נשאל את זה הכי פשוט- מה זה NLP?

גם לכם זה מרגיש שכולם  סביבכם יודעים מה זה NLP ורק אתם לא?  אז זהו שלא.....

אכן הרבה מדברים על NLP כשיטת טיפול  אבל לא בטוח שכולם באמת יודעים במה מדובר ואיך השיטה הזו עובדת.

אז בואו נדבר על זה....

מה זה NLP?

נתחיל בבסיס ונבין מה מייצגות האותיות:

NLP- Neuro- Linguistic- Programming. ובעברית- ניתוח עצבי לשוני.

ובשפה פשוטה שכל אחד יכול להבין- שיטה אשר ביכולתה להשפיע על מערכת העצבים בכלים של שפה ותקשורת. מה שמוביל לשינוי המודלים דרכם חווה הפרט את מציאות חייו ותבניות החשיבה שפיתח במהלך שנותיו. כאשר אלו משתנים: חוויית המציאות והחשיבה- מתאפשר שינוי התנהגותי ופיתוח הרגלים חדשים ומועילים יותר.


כמה דוגמאות מהחיים


היא כבר שנים מחפשת זוגיות. יוצאת עם אינסוף גברים ולאחר זמן קצר מסיימת את הקשר. לרוב, היא מאשימה את הגברים. "הוא לא רציני, הוא קמצן, הוא לא ג'נטלמן, הוא והוא והוא........", הבעיה אף פעם לא בה..... ואז...חברה המליצה לה ללכת לטיפול NLP. במהלך הטיפול התברר שהמודל לזוגיות ולחיים זוגיים, שעליו גדלה, היה טראומטי עבורה. המשמעות של הטראומה הייתה שהמוח שלה יצר מנגנון "הגנה" מפני זוגיות ולא אפשר לה להתמסר ולהתמסד.  במהלך הטיפול, הצליחה המטפלת לשנות את דפוסי החשיבה שלה על זוגיות ולאחר כמה חודשים התחילה זוגיות נפלאה שהסתיימה בחתונה.

היא מנהלת בכירה, מאוד מוצלחת ומוערכת אבל....החולשה העיקרית שלה היא עמידה בפני קהל. היא אף פעם לא תעמוד בפרונט ותמיד תאציל סמכויות בכל הקשור לאירועים בהם נדרשת הצגת הארגון בפני קהל גדול. עובדה זו מאוד מתסכלת אותה שכן בתור מנהלת בכירה היא נדרשת פעמים רבות לעמוד בפני קהל וברור לה שזה לא משדר רצינות, גם פנימה בתוך הארגון וגם החוצה מול הלקוחות והספקים.


היא החליטה לנסות טיפול בשיטת NLP. במהלך הטיפול התברר שיש לה טראומת ילדות בה היא תלמידה בבית הספר היסודי והמורה מבקשת ממנה לגשת לפתור תרגיל על הלוח ולהסביר לכיתה את דרך הפתרון. היא לא הצליחה במשימה וכל הכיתה לעגה לה. חוויה אחת שהספיקה על מנת להביא אותה למצב שבו היא אדם בוגר שאיננו מסוגל לעמוד בפני קהל. גם במקרה זה, המוח שלה יצר מנגנון "הגנה" שרצה לגונן עליה מפני חוויה כזו שתחזר, ולא אפשר לה להעמיד את עצמה שוב באותה סיטואציה. במהלך הטיפול המטפל שלה הצליח לשנות את דפוסי החשיבה שלה והיום היא מרצה בכירה ואפילו למדה להכין מצגות מושלמות שמלוות את ההרצאות שלה באופן מקצועי ביותר.


הוא איש שיווק, תותח בתחומו, הרגיש צורך להרחיב את היכולת שלו להבין מה משפיע על האדם בתהליכי קנייה. למה בוחרים לקנות ולמה בוחרים להשאיר את המוצר על המדף. מכיוון שבשיטת NLP עוסקים בנקודות הלא מודעות של האדם הוא הניח שאם ילמד את השיטה, יוכל לבנות תכנית שיווקית מדויקת יותר למוח האדם. וכך קרה....

למה דווקא NLP

לשיטת הטיפול NLP ישנו יתרון גדול ומשמעותי, לעומת שיטות טיפול אחרות, והוא תוצאות הטיפול המהירות ואחוזי ההצלחה הגבוהים. הרבה אנשים אשר בוחרים ללכת ללמוד את שיטת הטיפול הזו, עושים זאת על מנת לטפל בעצמם ובסובבים אותם ולא בהכרח כדי להתפתח מקצועית.

שיטת ה- NLP למעשה, מעניקה לאדם כלים וטכניקות להבין ולתקשר עם התת מודע שלו ועל ידי כך לזהות את החסמים ההתנהגותיים, הרגשיים והמחשבתיים שתוקעים אותו בחיים ומשם לשנות את דפוסי החשיבה שלו, לעשות RESET ולתכנת מחדש את אותם הדפוסים, אשר יובילו באופן ישיר לשינוי החוויה וההתנהלות היומיומית.

בשורה התחתונה, מעוניינים ללמוד את השיטה? מרגישים שהיא יכולה לסייע לכם בחיים המקצועיים והאישיים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע על הקורס הקרוב שייפתח.


בואו לשמוע עוד על קורס NLP!

 

 

 

 

למאמרים נוספים