78 על קבלת החלטות, מאניה דיפרסיה וסרטן
דף הבית   >   מרכז תוכן   >   כלים במתנה מידיד נפש / שי קאופמן

כלים במתנה מידיד נפש / שי קאופמן

כלים במתנה מידיד נפש / שי קאופמן

עד לפני כעשור חי שי קאופמן לכאורה חיים רגילים.
נשוי, אב ל4 ילדים. 19 שנה מילא תפקידים בכירים בחברות גדולות, ניהל מאות עובדים והיה אחראי על היקפים של מאות מיליוני שקלים. אך בפועל, קרוב ל-40 שנה חי עם סודות אפלים.

אותם סודות שחירבו את חייו, גרמו לו לפרוץ דרכים חדשות.

עד שיום אחד קרה משהו והוא החליט לדבר.
שי מאובחן במאניה דיפרסיה, שהתפרצה לאחר שחלה במחלת הסרטן. קרוב ל-40 שנה חי עם סודות גדולים, ששמר לעצמו, ובעיקר - עסק בהסתרתם.

אם מישהו היה מספר לו לפני כעשור שב-2017 ישתחרר מבי"ח לאחר אשפוז רצוף של כשנה וחצי, הוא היה חושב שהוא הוזה. מאז הסרטן החל לעסוק ביזמות, הקים 4 חברות עם שותפים ועסק בפיתוח עסקי, בנוסף להיותו מנטור לבעלי עסקים ולמתמודדים עם קשיים.

מגיל צעיר בחר דרך שונה, החל מהבית החרדי בו גדל, דרך הילדות בה התמודד עם מספר טראומות משמעותיות. בעשור האחרון חווה שי רכבת הרים הקשורה למצב האישי והנפשי. שי פעיל חברתית ומעביר באמצעים שונים מסרים לחברה הישראלית כמו שבירת סטיגמה על מאותגרות/י נפש (מה שהחברה הישראלית מכנה חולה נפש). את ההרצאה הוא מעביר לסגל בבתי ספר, מטפלים/ת, סטודנטים/ת, מתנ"סים, חוגי בית וארגונים ומסביר גם את חשיבות התמיכה של הסובבים.

התובנה המשמעותית ביותר בחייו
שי, מאמין כי ניתן להתמודד עם כל קושי בנחישות ובהתמדה במידה ובוחרים בכך. כחלק מהרצאתו, הוא מעביר לקהל תובנות וכלים להתמודדות עם קשיים, צמיחה אישית ועסקית. ומשלב את ניסיונו מהעולם העסקי, האימוני, הנפשי והאישי.
מניסיונו, הדרך להצלחה בניהול קריירה, צמיחה אישית וניהול משברים אישיים, דומה לניהול מחלה, תוך החלטה על יעדים ומטרות ובחירת דרך. אם הדרך והתוכנית לא יוצאים לפועל, השינוי צריך להתבצע בדרך ולא ביעד. בהרצאותיו, שי מציע כלים חדשים להתבוננות על המציאות מזווית אחרת וכלים לפריצת דרכים.

המניע
שי הבין שלמאותגרי הנפש אין את הכוח להתמודד עם הסיטואציה לבדם. הוא נוכח בבורות שיש בתחום גם לאנשים חכמים ושחשיפתו כבעל רקע עסקי וניהולי, בשילוב "רזומה של כשנתיים בבתי חולים", תעזור להרבה משפחות בהתמודדות.

איך אנחנו משנים את העולם?
אמפתיה ועוד אמפתיה של החברה הישראלית, תאפשר למאותגרים לצאת מהארון ולהרגיש בנוח, לקיים דו שיח ולהבין יותר. ולמשפחות מתמודדים- לקבל את יקיריהם באהבה ובחמלה, כיוון שלא המוח של יקיריהם נפגע, אלא התפקוד.
שי קאופמן ישתתף בכנס השנתי גומא "החלטה מנצחת" ביום רביעי 18 בדצמבר 2019 בסינמטק תל-אביב.

לפרטים נוספים על הכנס ורכישת כרטיסים הקליקו כאןלמאמרים נוספים