106 קורס קואצ'ינג שהוא הרבה יותר: הכירו את נועם חביב!
דף הבית   >   מרכז תוכן   >   קורס קואצ'ינג שהוא הרבה יותר: הכירו את נועם חביב – מנהל תחום לקוחות פרטיים ומאמן אישי

קורס קואצ'ינג שהוא הרבה יותר: הכירו את נועם חביב – מנהל תחום לקוחות פרטיים ומאמן אישי

קורס קואצ'ינג שהוא הרבה יותר: הכירו את נועם חביב – מנהל תחום לקוחות פרטיים ומאמן אישי

השנה האחרונה, עם כל השינויים שהביאה עמה, הובילה אנשים רבים לעצור, להתבונן על חייהם ולחפש אחר כלים שיאפשרו להם להתפתח, לעבור שינוי וגם לסייע לאחרים לעשות זאת. אמצעי תקשורת חדשים, פתחו אפשרויות למידה חדשות וחשפו קהלים חדשים ללמידה והתפתחות. פגשנו את נועם חביב, מנהל השיווק של קבוצת גומא-גבים – המרכז לגישור, אימון ושיתופי פעולה, בעצמו בוגר קורס קואצ'ינג של קבוצת גומא-גבים, לשמוע על המגמות העכשוויות בתחום של לימודי אימון אישי.

לקבוצת גומא-גבים ולתחום האימון האישי כולו, הגיע נועם לאחר שנים ארוכות כמנהל מכירות בגופים גדולים. "העבודה בגומא-גבים חשפה אותי לעולם האימון והגישור. הכלים שלמדתי בעצמי במסגרת לימודי אימון אישי coaching הפכו אותי לא רק למאמן טוב, אלא גם שיפרו את היכולות המקצועיות שלי כמנהל תחום לקוחות פרטיים", אומר נועם.

למי מיועדים לימודי אימון אישי בקבוצת גומא-גבים?

"לימודי אימון אישי בקבוצת גומא-גבים מאפשרים לכל מי שמשתתף בהם לחבר את הידע והניסיון האישי שלו, יחד עם הכלים המעשיים המתקדמים שנלמדים בקורסים, המקנים תעודת קואצ'ינג. למשל: אנשי צבא לשעבר בעלי ניסיון ניהולי ופיקודי, שכעת מחפשים לעשות הסבה מקצועית, או אם לבן מהקהילה הלהט"בית שבאה עם הניסיון והידע מעולם זה ומשלבת לתוכם את הכלים האימוניים. למעשה, אימון אישי קואצ'ינג יכול להיות בכל תחום, אבל כדי לעסוק בו נדרשים כלים אימוניים, כמו אלו הנלמדים אצלנו במגוון קורסים.
קואצי'נג הוא עולם מגוון שיש בו מקום לכולם", מציין נועם.

אתה בעצמך משמש כמאמן אישי בתחום הירידה במשקל. כיצד הכלים שרכשת במסגרת קורס קואצ'ינג תרמו לך כמאמן?

נועם מספר, כי "כמאמן, חשוב לי קודם כל להקשיב לאדם שמולי, לבדוק מהי הסיבה שבגללה הגיע לאימון ולאן הוא רוצה להגיע. אם אדם הגיע ומבקש עזרה, אני רוצה לתת לו את כל כולי ולעזור לו להגיע לתוצאות.

"הכלים שרכשתי במסגרת לימודי אימון אישי, מאפשרים לי ללוות את המתאמן בתהליך ולכוון אותו למקום של תוצאות. קורס קואצי'נג בקבוצת גומא-גבים כולל מודל עבודה מאוד מסודר המתווה את התהליך האימוני שלב אחר שלב, מלמד איך לשאול את השאלות הנכונות, איך להקשיב למתאמן וכיצד לטפל בפרדיגמות שעולות לאורך התהליך. למשל, במסגרת אימון אישי למנהלים יכולה לעלות הפרדיגמה לפיה: 'אני לא מסוגל לנהל אנשים' או 'אני לא יכול להרוויח יותר'. בקורס אנו לומדים איך לחזק את האדם ולהרחיק את מה שמחליש.

"התמיכה של גומא-גבים במאמנים לא מסתכם רק במסגרת לימודי קואצ'ינג – מחיר ההשתייכות אלינו כולל הרבה יותר מזה: צוות מקצועי מדהים שתומך ומכוון מהיום הראשון ללימודים ועד לקבלת תעודת קאוצ'ינג כשנה וחצי לאחר מכן, וקהילת מאמנים ומגשרים שמשמשת כבית של ממש, עם נכונות לתמוך ולעזור בכל אחד וגם לצמוח ביחד".

כיצד השפיעה השנה האחרונה בתחום של קואצ'ינג – לימודים, מגמות ושינויים?

"אימון אישי coaching הוא תחום שמאפשר לאנשים לעבור תהליך אישי ולרכוש כלים בתחום עיסוקם ולחיי היומיום שלהם. השנה האחרונה, שאילצה אותנו לעצור את מרוץ החיים ולהתבונן בעצמנו, הובילה רבים לפנות לתהליך של אימון אישי קואצ'ינג ומתוך החוויה האישית שעברו – גם לפנות ללימודים בתחום ולהפוך אותו למקצוע", מספר נועם.

"עוד מגמה שמאפיינת את התקופה הנוכחית, היא האפשרות לקיים קורס אימון אישי און ליין, הפתוח לקהל רחב יותר, למשל למי שמתגורר בישובים מרוחקים ואפילו בחו"ל והצטרף אלינו באמצעות הזום. בתקופה האחרונה, אנו מתחילים לחזור לשגרה שמאפשרת לאנשים לשוב ולהיפגש, על-ידי קורסים קואצ'ינג פרונטליים, לצד קורס קואצ'ינג אונליין, לבחירת המשתתפים. המערכת ההיברידית שלנו ערוכה למצב של בידודים או חלילה שינוי בשגרה, ומאפשרת המשך השתתפות בלימודים, לרבות קיום של התמחויות וסופרוויז'ן בזום".

נועם מסכם: "מניסיוני, האימון האישי הוא כלי נהדר שפועל קודם כל בשבילך. האפשרות ללמוד קורס קואצ'ינג וללוות מתאמנים בדרך לשינוי אישי משמעותי היא מתנה של ממש. אני מאמין שהאימון האישי מאפשר להפוך לאדם טוב יותר ובעקבות זאת גם למנהל טוב יותר. השינויים שהובילה התקופה המטלטלת בשנה האחרונה יצרו התחלות חדשות ופורמטים חדשים, שמנגישים את התהליך האימוני לקהלים גדולים יותר. אני מזמין את כל מי שרוצה לקחת חלק בתהליך המדהים הזה של שינוי, לרכוש כלים מקצועיים, להשתייך לקהילה מדהימה של מאמנים ואולי אפילו לעשות שינוי מקצועי – להצטרף אלינו".

למאמרים נוספים