105 לימודי אימון אישי – מקצוע לחיים: הכירו את שרון לוי-סולימאני
דף הבית   >   מרכז תוכן   >   לימודי אימון אישי – מקצוע לחיים: הכירו את שרון לוי-סולימאני

לימודי אימון אישי – מקצוע לחיים: הכירו את שרון לוי-סולימאני

לימודי אימון אישי – מקצוע לחיים: הכירו את שרון לוי-סולימאני

החיים עצמם מכילים כל-כך הרבה שיעורים ותובנות, אך לעיתים תהליך ממוקד של אימון אישי קואצ'ינג הוא דרך לעשות סדר, להתמקד במטרה ולהתקדם עוד צעד קדימה. לימודי אימון אישי הם הזדמנות עבור מי שמעוניין, לצד התהליך האישי, גם לרכוש כלים שבאמצעותם יוכל להפוך את האימון האישי למקצוע. סיפורה של שרון-לוי סולימאני, מאמנת מצליחה ומגשרת, הוא דוגמה לכך שהכל אפשרי

 

לימודי אימון אישי הם חלק מעולם מקצועי רחב שמטרתו לסייע לאנשים לעבור תהליך התפתחותי מצמיח ומקדם. על-מנת לעסוק באימון אישי coaching ולהשתייך לקהילת המאמנים הישראלית, נדרשת תעודת קואצ'ינג הניתנת בסיומו של קורס קואצ'ינג. קבוצת גומא-גבים – המרכז לגישור, אימון ושיתופי פעולה, הוא אחד מבתי הספר הוותיקים והמקצועיים בישראל העוסקים בהכשרה וליווי מקצועי בתחום אימון אישי coaching.

מבין אלפי התלמידים שלמדו קורס קואצ'ינג בקבוצת גומא-גבים, בולטת במיוחד שרון לוי-סולימאני, שלסיפורה האישי אי אפשר להישאר אדישים. שרון, שמגיעה לתחום האימון האישי והגישור מהעולם העסקי, פועלת כיום כמאמנת ומגשרת מצליחה בתחומים של אימון אישי קואצ'ינג, אימון אישי למנהלים, אימון ילדים בתחום הקשב והריכוז וגישור משפחתי.


שרון לוי-סולימאני – לימודי אימון אישי כחלק מסיפור חיים מרתק

"מאז ומתמיד היה לאנשים את הרצון לבוא, לשתף ולהתייעץ איתי. כגרושה צעירה עם שני ילדים קטנים, תמיד האמנתי שלמרות הקושי, ניתן למצוא את הדרך להתגרש ולהישאר משפחה", מספרת שרון. חייה של שרון כאם חד-הורית צעירה וקרייריסטית, עם עבודה רצינית ומחייבת שכללה נסיעות רבות לחו"ל, לא היו פשוטים. גם כשהחליטה להאט מעט את המרוץ ולבחור בעבודה קרובה יותר לבית, התעוררו בגופה מחלות קשות שהצריכו אשפוזים תכופים. למרות המצב, המשיכה לתפקד, לעבוד ולגדל את ילדיה, תוך מזעור והגנה עליהם מפני מה שעברה.

לפני שלוש שנים, החליטה שרון שזה הזמן לשינוי. תחושת הנחת מהבן יוצא הקומנדו והבת שלמדה משפטים ומונתה לסמנכ"לית של חברה גדולה, הייתה הסימן – "עכשיו תורי ללמוד מקצוע". היא התקבלה גם למשפטים וגם ללימודי קואצ'ינג – לימודים מאתגרים ללא ספק, ובחרה לבסוף בקבוצת גומא-גבים במסלול משולב של לימודי אימון אישי וגישור משפחתי.

קורס קואצ'ינג שהוא הרבה מעבר

היחס האישי והמיוחד של צוות המכון ליווה את שרון עוד משלב ההרשמה ללימודים. "רק מנהל השיווק וצוות מצומצם של המכון היו היחידים שידעו על מצבי הרפואי", היא משתפת. "הם דאגו לי לדברים הגדולים והקטנים ביותר, כמו כיסא המנכ"ל שהביאו במיוחד עבורי כדי שיהיה לי נוח לשבת בכיתה".

כל אלו, לא הכינו את שרון ואת צוות גומא גבים למכה הבאה שנחתה עליה עם תחילת הלימודים – גילוי של מחלת הסרטן. בעזרת התמיכה של הצוות, החליטה שרון שהיא לא מוותרת ומגיעה ללימודים, לעיתים באמצעות קורס אימון אישי און ליין ולעיתים בקורס פרונטלי בכיתה. קורס קואצ'ינג אונליין הוא גם היום אפשרות להנגיש את הלימודים עבור מי שנדרש לכך.

"גם התמיכה שקיבלתי וגם הלימודים עצמם, נתנו לי כלים לעבור את התהליך המורכב והראו לי שאני מסוגלת ועד כמה הבחירות שעשיתי בעבר, כאם גרושה, היו נכונות. הכלים והמיומנויות הנוספות שרכשתי במסגרת לימודי אימון אישי, לצד ניסיון החיים העשיר שלי, הם מה שהפכו אותי למאמנת ולמגשרת שאני היום ומוכיחים את עצמם כל רגע מחדש".


תעודת קואצ'ינג
– תחילת הדרך לחיים של שליחות

הדרך המיוחדת שעברה שרון לפני הלימודים ובמהלכם, הפכו אותה לאשת המקצוע שהיא היום. "כיום מגיע אלי קהל רחב של אנשים מכל רחבי הארץ, בגלל השילוב המנצח של מי שאני והכלים של גומא-גבים שפשוט עובדים. אני עוסקת באימון אישי למגוון סוגי קהלים, ביניהם אימון אישי למנהלים, אימון אישי לילדים בעלי קשב וריכוז, גישור משפחתי ועוד. בכל סיום של תהליך אני רואה כיצד סייעתי להם לעבור דרך וזה פשוט סיפוק אדיר", היא אומרת בחיוך.

"אימון אישי קואצ'ינג מוכיח את עצמו כל פעם במאה אחוזי הצלחה. למשל, עם אנשים שמגיעים עם דימוי עצמי נמוך, ולא משנה עד כמה התפקיד שלהם חשוב ומשמעותי, וכבר במפגש הרביעי או החמישי ניתן להצביע על הצלחות. ישנם מקרים שבהם לא האמנתי שאפשר והמציאות הוכיחה לי אחרת. אחד מהם הוא בחור צעיר, הלום קרב, שהגיע לאחר ששמע עלי מחבר קרוב. כללי האתיקה מחייבים אותי במקרה זה לבדוק את היתכנות האימון עבורו. לאחר התייעצות עם הצוות המקצועי בגומא-גבים, שממשיך לתמוך בבוגרי לימודי אימון אישי גם לאחר קבלת תעודת קואצ'ינג, סיימנו 14 מפגשים מדהימים ומעצימים שבסופם הוא חזר למעגל העבודה והתחיל ללמוד מקצוע במוסד אקדמי. עבורי זו הייתה שליחות של ממש".

התמיכה של הצוות המקצועי של קבוצת גומא-גבים לגישור, אימון ושיתופי פעולה, ממשיכה ללוות את הבוגרים גם לאחר שסיימו את כל חובותיהם לקבלת תעודת קואצ'ינג, לרבות שעות סטאז' וגם קורסים. קואצ'ינג עבורם הוא למעשה עולם ומלואו, הכולל תרומה לקהילה והקמת קבוצות בוגרים שממשיכות להפרות את בוגרי המכון, העוסקים באימון אישי כמקצוע, במגוון תכנים מעולם האימון והגישור.

"הכל אפשרי – כל אחד יכול לעשות שינוי"

"האישיות שלי באה לידי ביטוי אחד לאחד דרך מה שלמדתי בגומא-גבים, וזה ממשיך עד היום", מסכמת שרון. "כיום אני עוסקת באימון אישי כמקצוע וכן כמגשרת משפחתית, כאשר רוב המתאמנים מגיעים אלי מפה לאוזן. כמו כן, אני חברה בלשכת המאמנים ובלשכת המגשרים. ללא ספק, לימודי אימון אישי בקבוצת גומא-גבים אפשרו לי להגשים חלום ולרכוש תעודת קואצ'ינג ומקצוע לחיים, שבאמצעותו אני סוגרת מעגל בכל פעם מחדש. גומא-גבים הם עבורי כתובת גם להמשך דרכי המקצועית.

"אני ההוכחה לכך שהכל אפשרי – לכל אחד היכולת לעשות שינוי, להתנתק מהעבר ולהגשים מטרות. גומא-גבים נתנו לי את הכלים והראו לי את הדרך. אני בטוחה שכל אחד יכול".

למידע על לימודי קואצ'ינג לחצו כאן!

למאמרים נוספים