כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
קורסים       
גומא
 

קורסים והכשרות בגומא

גומא הוקמה בשנת 1998 במטרה ראשונה להכשיר אנשים לתחומי הליבה שלה ולהוות מקום לצמיחה אישית ומקצועית, בהמשך הדרך התקדמנו להענקת שירות בתחומי הליבה לארגונים ולציבור הרחב. מגמות הלימוד וההסמכות בגומא, מתחלקים ל-3 תחומים עיקריים: אימון, גישור והכשרה בשיטת 12 הצעדים. להלן בקצרה, פסקה על כל קורס המועבר בגומא, להרחבה כנסו לעמוד של כל קורס כאן באתר

גישור -
קורס הגישור הבסיסי יקנה לך מיומנויות וכלים לניהול הליך הגישור, ניהול מו"מ ופתרון קונפליקטים וסכסוכים. הקורס מיוער לציבור הרחב, לעו״ד ומשפטנים, מנהלים, אנשי עסקים, מנהלי משאבי אנוש, אנשי חינוך ואקדמיה, בעלי מקצועות חופשיים ולעוסקים במקצועות טיפוליים. הקורס בגומא נערך בהתאם ועל פי תקנות ועדת גדות ומשרד המשפטים (לשעבר). 

פרקטיקום - התנסות מודרכת בגישור, קורס התנסות מעשי, המאפשר למגשרים ולמי שעומדים להתחיל את דרכם כמגשרים, להתנסות בתיקי גישור אמיתיים כצופים וכמגשרים, לצד מגשרים מיומנים, ולצבור ידע נרחב וניסיון באסטרטגיות גישוריות. 

גישור משפחה -   קורס גישור משפחה מהווה התמחות בזירה ספציפית בעולם הגישור. אנו עוסקים בגישור בשלב ספיצפי מול משפחות העומדות לפרק את מוסד הנישואין. המגשר מעניק כלים לבני הזוג המאפשרים להם לקבל החלטות משותפות על סיום הקשר הזוגי ביניהם והמשך הקשר ההורי בדרך המותאמת למצבם הרגשי, יכולותיהם הכלכליות ותוך התחשבות בצרכיהם וצרכי ילדיהם. במהלך הקורס, נכיר את הליך הגישור הזוגי לגירושין, ונעסוק בייחודיות המאפיינת משבר זה הן מההיבט הרגשי והן מההיבט המשפטי. 

הכשרת מאמנים - הפלטפורמה האימונית - קורס המהווה תהליך אישי וצמיחה אישית  עבור המשתתפים בו. הקורס מועבר "בשיטה המשלבת" שפותחה בגומא. שיטה שבה המתאמן נע על ציר הוויתי ומעשי המוביל לתהליך מודעות רגשי ולשינוי מעשי. כחלק מהשיטה של גומא ירכשו המשתתשפים את השפה האימונית, יתנסו במיומנויות האימון האישי ושיטות עבודה מרכזיות כגון: גיבוש חזון או חלום אישי, כתיבת תוכנית פעולה ומימושה. כל זאת באמצעות שימוש בכלים אימוניים כגון - חשיפת תבניות חשיבה מעכבות, העצמה, הקשבה, כוחות מקדמים, דרכים לניהול עצמי ועוד. משתתפי הקורס עברו במקביל להנחייה הקבוצתית אימון אישי באורך 10 מפגשים ע"פ השיטה של גומא ויחוו "על בשרם" את התהליך שהם לומדים בקורס. קורס האימון הבסיסי הוא שלב ראשון במסלול הכשרת המאמנים בגומא. הקורס נערך אחת לשבוע במשך 10 מפגשים, בני 5 שעות כל פגישה. 

הכשרת מאמנים - הפלטפורמה המקצועית וסופרוויז'ן - ההכשרה מוכרת על ידי לשכת המאמנים. קורס הכשרה מתודולוגי מקצועי, שמטרתו להכשיר את המשתתפים באופן המעמיק והרציני ביותר להיות מאמנים ע"פ השיטה של גומא – השיטה המשלבת. הקורס יוקדש להיכרות עם מודל האימון, למידת מיומנויות האימון. צפייה בסימולציות ותרגול מעשי בקבוצות קטנות. תכני הלימוד יעסקו במיומנויות אימון מתקדמות, הערכת יכולות, אימון לפתרון בעיות, אימון למיצוי פוטנציאל אישי, יחסי מאמן - מתאמן, מיומנויות בינאישיות ועוד.

התמחות באימון קבוצות - הקורס מיועד להכשיר מאמנים המובילים תהליכי אימון קבוצת׳ וצוותי במסגרת ארגונים או קבוצות פרטיות אשר מתאמנות סביב מטרת על משותפת. הקורס מבוסס על תוכנית ייחודית שפותחה על ידי ה-ICF בארה“ב והורחבה והועשרה על ידי גומא כנציגה הבלעדית בישראל. בקורס יתורגלו מיומנויות אימון קבוצות. הלמידה תכלול גם היבטים חווייתיים של סימולציות בקבוצות והתנסות בקבוצת אימון תוך כדי הקורס.

התמחות באימון משפחתי - קורס זה בא כדי לסייע למאמנים בתהליכי האימון המשפחתיים או תהליכי האימון האישיים אשר מביאים בחשבון גם אספקטים משפחתיים. במהלך הקורס ילמדו כלים ומיומנויות חדשים אשר יעשירו את ארגז הכלים של המאמן ויסייעו לו בהתמודדות עם המארג המורכב אשר נקרא ״משפחה״. הקורס יספק בידיך מודל לאופן ניהול האימון המשפחתי, וגם כלים לשיפור התפקוד המשפחתי ולשדרוג היחסים והתקשורת במשפחה, כגון: חזון משפחתי, סגנונות ניהול משפחתי, דחוף וחשוב במשפחה, 10 מימדים של הקשבה, מפגש משפחתי, פרוייקט משפחתי ועוד.הקניית ידע כלים ומיומנויות לאימון המשפחה. מתן כלים ומיומנויות חדשות למאמנים אישיים ביחסים ותקשורת.תכני הקורם יעסקו בין השאר ב: מודל האימון המשפחתי, סגנונות של ניהול משפחה, שייכות ומקום במשפחה, בניית עתיד משפחתי, תקשורת משפחתית, שיטות חינוך רצויות ומצויות, הסתגלות לשינויים, מעברים ועוד.


התמחות באימון מתבגרים
- בשנים האחרונות נמצא האימון ככלי ממקד עבור קהל יעד זה המסייע להם להתמודד עם האתגרים השונים. האימון מהיותו תהליך קצר, ממוקד ומשימתי, מקל על העבודה עם המתבגרים ומאפשר להם מחד להתמודד עם האתגרים העומדים בפניהם ומאידך לערוך שינויים המבוקשים על ידם. מאמנים המעוניינים להתמחות באימון מתבגרים יוכלו בקורס זה לקבל כלים ומיומנויות ספציפיות לעבודה עם אוכלוסיה זו.

התמחות באימון זוגי - התכנית מיועדת להכשיר מאמנים מוסמכים בהובלת תהליכים אשר יסייעו לזוגות במשבר ו/או לזוגות המעוניינים לשפר את התקשורת הזוגית שלהם.התכנית הינה אינטגרטיבית : מתחומי האימון, הגישור, כלים ותפיסות משיטת האימגו, גישת ד"ר שנארש, הקרוסיבל סנטר,  תפיסות מהיהדות, הקניית מושגי עומק  ומגוון כלים לשיפור הזוגיות ולהתמודדות עם משברים. נושאים מרכזיים:יצירת זהות המאמן הזוגי, ניהול השיח הזוגי ויצירת ברית, תקשורת וחסמים בתקשורת, הבנת פערים ומעבר לפתרונות, פיתוח מיומנויות ליווי והובלה, התמודדות עם מצבי משבר, יצירת צמיחה מתמשכת ועוד.

הכשרה בשיטת 12 הצעדים - הכשרה זו הינה פרי של שיתוף פעולה הנעשה על ידי גומא המרכז הישראלי לגישור ולאימון עם הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול.מטרתו להפגיש באופן התנסותי את המשתתפים עם תוכנית 12 הצעדים ולהכשירם ליישם את התוכנית בחייהם האישיים ובעבודתם המקצועית כשיטת התערבות וייעוץ. תוכנית 12 הצעדים שמקורה בארגון האלכוהוליסטים AA, ידועה בהיותה שיטת התערבות מתאימה במיוחד לטיפול בהתמכרויות ולהפרעות התנהגות ואישיות נלוות. 

ניהול השיווק להקמת עסק -  מטרת הקורס להיפגש עם עולם המושגים של ניהול השיווק האסטרטגי לעסק עצמאי. לייצר כלים ראשונים בבניית תשתית שיווקית לעסק הכוללת עבודה על בסיס החזון של העסק ליצירת מסרים ובידול,  הגדרת מטרות ויעדים שיווקים העמקה בהבנת הכלים השיווקים הקיימים בסביבה דיגיטאלית בפרט ובתחום השיווק והפרסום בכלל תוך הבנת ייחודיות השיווק והפרסום בענף האימון  והגישור. בכל מפגש תתקיים סדנא מעשית הכוללת התנסות אישית. במסלול ישולבו הרצאות אורח וכן מפגשים עם מנהלים מהתחום. 

 
priv
next