כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
קורסים        קורסים בגישור       
גומא – קורס גישור | גישור | לימודי גישור | מגשרים
 

קורסים והכשרות - גישור

גומא הינה חלוצה בישראל בתחום הגישור ופועלת להסמכת מגשרים משנת 1998 והסמיכה עד היום אלפי מגשרים בישראל. הצוות של גומא הינו צוות ותיק ומקצועי הרואה בתחום הלימוד אותו הוא מנחה לא רק מקצוע, אלא שליחות חברתית. 
בוגרינו בגישור בסיסי מקבלים מאתנו את האפשרות לבצע התמחויות בגומא בתחום הגישור ולהפוך לחלק מקהילה הנפגשת ומעשירה את סל הכלים שלה על ידי התמחויות בתחום כמו גישור משפחתי. 
את הטובים שבתלמידינו אנו משלבים בהדרכה בקורסי הגישור, בתהליכי גישור בארגונים ומול הציבור הרחב.

מהו גישור?
הגישור הינו כלי אפקטיבי ליישוב סכסוכים וניהול מו"מ, בין שני צדדים חלוקים. באמצעות המגשר, מגיעים שני הצדדים בסופו של תהליך, להבנת וניתוח האינטרסים של כל צד ולמציאת פתרונות מוסכמים. מאחורי טכניקת הגישור עומדת תפיסת עולם, לפיה עדיפה דרך ההידברות וכי בני האדם מוכשרים לפתור את המחלוקות ביניהם טוב יותר, מאשר גורם חיצוני. 
בגישור מתנהל משא ומתן באמצעות צד שלישי (המגשר), בין צדדים ביניהם קיים סכסוך. המגשר הינו צד ניטרלי - הוא אינו שופט, אינו מחליט ואינו כופה פתרון. תפקידו של המגשר, כמי שנבחר להיות צד שלישי נייטרלי ובלתי תלוי, הוא לסייע לצדדים ולמקסם את רווחיהם, תוך שיפור מערכת היחסים ביניהם. 
תפקידו של המגשר לנהל את הליך הגישור, אשר במהלכו ניתנת הזדמנות לכל צד להציג את עמדתו בסכסוך, ולשמוע את הצד השני. המגשר מסייע לצדדים לבנות מפת נושאים ואינטרסים, לזהות אינטרסים משותפים, ולבנות במשותף מתווה לפתרון. 
כמו כן, מסייע המגשר לצדדים לפתח אופציות לפתרון ולנסח הסכם המבוסס על הפתרונות האופטימליים. השגת הסכם גישור תלויה ברצונם של הצדדים. במידה ומושג הסכם, ניתן להעבירו לבית המשפט, אשר רשאי ליתן לו תוקף של פסק דין, גם בסכסוך בו אין תיק תלוי ועומד בבית המשפט. 
הליך הגישור הוא חסוי לחלוטין. כל הנאמר במסגרת ההליך לא ישמש כראיה בהליך המשפטי, במידה ויוחזר הסכסוך לבית המשפט או בכל מקרה אחר. כמו כן, ההליך הינו סודי ודברים שנאמרים ע"י צד בפגישה נפרדת אינם מועברים לצד השני אלא בהסכמת הדובר. 
הגישור הינו הליך ליישוב סכסוכים המוסדר בסעיף 79ג לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד - 1984 ובתקנות בתי המשפט (פישור) התשל"ג - 1993.

להליך הגישור יתרונות רבים:

  • הגישור חוסך זמן - ניתן להגיע להסכם תוך שבועות או חודשים ספורים, הרבה לפני השלמת הדיון בבית המשפט.
  • הגישור חוסך כסף.
  • הגישור הינו הליך גמיש ביותר - הוא מאפשר להגיע לכל הסכם המקובל על הצדדים, בתנאי שאינו מקפח אף אחד מהם.
  • הסכם נקבע ע"י הצדדים - הסכם המושג בגישור מקבל תוקף של פסק-דין והינו למעשה פסק דין שתוכנו וניסוחו נקבעו ע"י הצדדים.
  • הגישור נותן לצדדים הזדמנות לבטא את עמדתם ללא הכללים הפורמליים הנדרשים בבית המשפט ובאווירה נינוחה ורגועה.
  • במידה ולא הושג הסכם, ההשתתפות בגישור אינה מונעת מהצדדים לשוב ולהתדיין בבית המשפט, או לפנות לכל דרך אחרת על מנת ליישב את הסכסוך.
 

 להלן תוכן נוסף בנושא גישור:


תקנות בתי המשפט (גישור), התשנ"ג - 1993

תקנות בתי המשפט (רשימת מגשרים), התשע"ח 2017

 
priv
next