כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
קורס גישור | לימודי גישור | גומא
 

לימודי גישור


המתעניינים בקורס, מוזמנים לחייג עכשיו: 1-800-366-116

 

גומא הינה חלוצה בישראל בתחום לימודי גישור ופועלת להסמכת מגשרים משנת 1998 והסמיכה עד היום אלפי מגשרים בישראל. לימודי הגישור שלנו נערכים על פי מודל של הגישה התהליכית , הצוות של גומא הוא מקצועי, מומחה בשיטה של גומא, הרואה בתחום הלימוד אותו הוא מנחה ומוביל שליחות חברתית, מונע מרצון עז להטמיע את משנתו להשפיע ולסייע.

גומא בוחרת את הבוגרים המצטיינים שלה לפעילות בתוך ארגונים ומול הציבור הרחב, הצוות הפועל מטעם גומא מקבל הנחיות, סופרוויז'ן ומעקב על כל הפעילות המתבצעת באמצעותו.

התהליכים המועברים בקורס גישור מטעם גומא הינם תהליכים שנכתבו בגומא ועדיין לכל לקוח אנו מתאימים את הפתרון המתאים לאתגרים ולתמונת המציאות הספציפית שלשמה הגיע וזאת לאחר אבחון ובחינת המטרות המשותפות.


להלן בקצרה, פרטים על התהליכים השונים המועברים בגומא בקורס הגישור:

 
גישור בסכסוך בין שכנים – בחירת הבית שלנו הינו אחד ממפעלי החיים הגדולים של האדם בתרבות המערבית. בשונה מהעבר שאנשים בנו את ביתם במרחקים גדולים משכניהם, היום אנשים רבים בוחרים לבנות את ביתם כחלק מבניין דירות משותף. כתוצאה מכך, נוצר מצב שאנו לא יכולים לבחור את השכנים שלנו, את דרך חייהם, את סולם הערכים שלהם ואת אופי התקשורת שיהיה במבנה המגורים. כתוצאה מכך, לא פעם נוצר קונפליקט המוביל לסכסוך בין שכנים. הגישור הינו כלי המוביל לפתרון הסכסוך דרך הבנת האינטרסים המנוגדים בין השכנים ויצירת הסכם הבנות המכיל בתוכו את הצרכים של כל אחד מהדיירים במבנה המשותף. אנשים באופן טבעי פונים לבית משפט, מה שמחריף ומגדיל את הסכסוך ומייצר לרוב הגעה חוזרת על רקע של בעיה נוספת. הגישור הביא בשורה חדשה לשוק ורבים המודעים אליו בוחרים בו. אנו מציעים באמצעות לימודי גישור גישור לייצר שפה משותפת במקום שיש בו פערים וחוסר תקשורת ולייצר "שלום" בין השכנים והרמוניה מה שיוסיף המון לאוירה היומיומית ולשביעות הרצון של כל אחד מבני הבית. 

גישור בסכסוך שותפים /חברים  - אנשים רבים בעלי יוזמה ומעוף בוחרים לא פעם להרים פרויקטים בשיתוף אנשים נוספים. השיקולים לכך רבים. הקטנת הסיכון הכלכלי, הכיף בליזום יחדיו, הצלחה משותפת, שילוב של יכולות שונות בין אנשים שונים המוביל ליוזמה טובה יותר . אמנם לא פעם המקום ההתחלתי הזה משתנה למאבק והופך לסכסוך על רקע אינטרסים מנוגדים בתחומים שונים.קורס גישור מלמד, בתוך המפגש בין אותם שותפים, כיצד להחזיר אותם לנקודת ההתחלה שבה היה אמון ורצון עז להצליח יחד ומשם נגיע גם לחוסר ההבנות ולקשיים שהתפתחו כתוצאה מניגוד האינטרסים. תהליך הגישור מציע הזדמנות חדשה להצליח בשותפות או לסיים אותה בדרכי נועם ללא מאבק בין כותלי בית המשפט והחרבת כל העשייה המשותפת המובילה לעוגמת נפש לכל הצדדים המעורבים

גישור משפחתי – התא המשפחתי הינו מקור לצמיחה ובטחון. אולם, משברים רבים, מסוגים שונים ומגוונים, פוקדים אותו מעת לעת.עם עליית שעור הגירושין בישראל, נחשפים יותר ויותר בני זוג וילדיהם לקשיים וטלטלות רגשיים וכלכליים, ולקונפליקטים המאפיינים תקופה זו. גישור לגירושין מאפשר לבני הזוג לקבל החלטות משותפות על סיום הקשר הזוגי ביניהם והמשך הקשר ההורי, בדרך המותאמת למצבם הרגשי, יכולותיהם הכלכליות ותוך התחשבות בצרכיהם וצרכי ילדיהם

תהליך בניית הסכמות – ליווי ארגון בסיטואציות בהם הוא מבקש לייצר שינוי מבני / ארגוני. מטרת התהליך הוא רתימת העובדים לתהליך השינוי והפחתת התנגדויות שנוצרות לרוב בתהליכים של שינוי.
 
גישור פנים ארגוני – מתקיים במצב בו קיימת מחלוקת בין גורמים שונים בארגון, והארגון לא מצליח לפתור את המחלוקות בכוחות עצמו. אנו למעשה מציעים התערבות חיצונית בדרך גישורית, השמה דגש על שימור מערכת יחסי עבודה תקינים.
 
הכשרת מגשרים פנים ארגונים – יצירת סוכני שינוי אשר יכניסו את השפה הגישורית כחלק מהתרבות הארגונית.
 
נתינת כלים ומיומנויות גישוריות למנהלים – סדנאות לפיתוח מנהלים. סדנאות ה"נתפרות" בהתאם לצרכיו של הארגון.
 
תהליך לניהול קונפליקטים בארגונים – ע"פ מודל בלעדי של גומא ב-6 שלבים

ניתן לעבור גם מסלול של פרקטיקום בגישור.
 
 
priv
next