כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן
 

המסע לביכורים

גלי כהן - מאמנת אישית ומלווה נשים בתהליכי פוריות / 2015-05-17

שבועות. ביכורים.

עבורי, המילה ביכורים מתייחסת לפרי הבטן הראשון, הילד הבכור.

יש גיל כזה, שבו נשים מתחילות להרגיש את הבטן מדגדגת, מתרגשות עם כל עגלה שעוברת ברחוב ומתחילות לשים כרית מתחת לחולצה ולדמיין מול המראה את הבטן הגדולה שתהיה להן.

הסביבה, אגב, לא נשארת אדישה. אם הגעת לגיל 34+ ולא התחתנת..הדודות לא יפספסו את ההזדמנות להזכיר לך את השעון הביולוגי המתקתק וכמובן יעשו לך רשימה של כל הנשים שהן מכירות (וכאלה שלא) שילדו בשנה האחרונה.  אם התחתנת, אחת הברכות המרכזיות לזוג צעיר ביום חתונתו היא יאללה, עכשיו ילדים.

 רוב הזוגות הצעירים מלאי אופטימיות לגבי הקמת המשפחה. חושבים שברגע שיחליטו "להיכנס להריון" זה יקרה. לרובם זה באמת כך. אבל לפעמים עובר חודש, ועוד חודש, ועוד חודש וזה לא קורה. "האורח החודשי" מגיע ולוקח איתו את התקווה. מחודש לחודש, האופטימיות שהיתה כה גדולה, יורדת ומתחלפת בייאוש. בעיקר מהרגע שמגיעים אל רופא המתמחה בפוריות. פתאום החלום לחבוק בן בכור נראה רחוק כל כך.

אם את אחת מהנשים האלו, רציתי רק לבקש ממך להחזיק מעמד. כל כדור וכל זריקה שאת מקבלת, יימחקו מזכרונך ברגע שתראי את היד הקטנה מחזיקה את האצבע שלך, תראי את החיוך הראשון ותשמעי את המילה אמא, שתהיה הפעם מכוונת אלייך.

הכי חשוב שתזכרי, שזה יצליח. אין אופציה אחרת.

שתפי את בן זוגך בתחושותייך. תני מקום לתסכול, לחששות, ונסו לדמיין ביחד את המשפחה שתהיה לכם. ממש עוד מעט.

אם את מרגישה שאת צריכה לשוחח עם אשה אחרת שתבין אותך, את מה שעובר עלייך ועל הגוף שלך , בעיקר אם החלטת להביא ילד באופן יחידני, יש היום פורומים וקבוצות תמיכה בהם משתתפות נשים במצבך וכמובן יש אפשרות לפנות לאשת מקצוע שתלווה אותך, ותיתן לך בנוסף לתמיכה הרגשית גם מידע מקצועי ועזרה בקבלת ההחלטות השונות לאורך הדרך.

מי ייתן ובחג שבועות הבא יחבקו כל הנשים המחכות לכך פרי בטן ראשון.

 

חג שמח,

גלי כהן,

מאמנת אישית ומלווה נשים בתהליכי פוריות

0524-250666