כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן
 

יציאה מ"עבדות לחירות אישית"

ורד שוורץ - מאמנת להעצמה נשית / 2015-03-12

"וזה הרגע
הנה באה השעה
מה תביא איתה הרוח
מה ימיס את הדממה
ויש סיבות לכל דבר
יש חלום שלא נגמר
בסוף הדרך עוד תהיה מאושר"

״האושר, אינו מקום אליו מגיעים, זהו מצב פנימי שיוצרים. כל אחד יכול להיות מאושר, האושר זמין לכולם והוא זמין בזה הרגע" (רובין שארמה)

 

מתי בפעם האחרונה ניסית לעצור לרגע , להנות מהדרך ? לא להיות עסוקה במטרה הסופית ולקוות שכשתשיגי אותה, אולי אז תוכלי לאפשר לעצמך להיות מאושרת.

השלשלאות ברזל הענקיות שכובלות אותנו ומונעת מאתנו את החופש הפרטי שלנו נמצאות בתוכנו בלבד ורק אנחנו יכולות להסירן בקלות ברגע שנהיה מוכנות לבצע מספר שינויים בחיינו:

 

  1. לקחת אחראיות על חיינו ולהסיר קורבנות:

    "אנשים מוכנים לסבול הרבה כל עוד יש להם את מי להאשים" - כאשר אנחנו לוקחות אחראיות על חיינו מתוך מודעות ,בחירה ומפסיקות להאשים את האחר אנו בעצם מחזירות את השליטה לחיינו , אנחנו פעילות ואקטיביות במגרש החיים שלנו ולא מתעסקות ב"מגרשים" אחרים.

  2. להעלות את עצמי ב"פירמידת החיים" : אנחנו נוהגות לדחוק את עצמינו לתחתית סדר העדיפויות , יש לכך הרבה השלכות רבות: תלונות, הלקאה עצמית, יסורי מצפון , חוסר סבלנות, עצבנות. כאשר אני ממקמת את עצמי בתחתית הפירמידה אני כמו רכב עם מיכל דלק ריק !  אני בפול גז בניוטרל לא מתקדמת ולא מקדמת את הסביבה, חשוב לצאת ולמלא מצברים , זה יעשה אותנו אמהות, נשים טובות יותר.
  3. ייסורי מצפון החוצה !!! - להבין שאסור לסבול ! יש לנו שתי אפשרויות:  או שאנחנו משנות את המציאות או שאנחנו משנות את היחס והמחשבות שלנו  למציאות. צריך להבין שרגשות האשם / יסורי המצפון זה פתרון יצירתי , שאנחנו ממציאות כדי לעשות מה שאנחנו רוצות .

רגשות האשם גוזלות לנו אנרגיה מיותרת, יסורי מצפון הם לא פרקטיים אלא רק מקבעים מצבים שליליים, הבחירה האם להתייסר או לא היא בידינו.

צריך לזכור שבכל פעולה שאנחנו עושות אנו מעבירות מסר לילדינו : כשאנחנו עובדות , לומדות , מתעמלות או אפילו נפגשות עם חברות .

 

ממליצה לכל אחת ואחד מאתנו להתחיל לנצל את החופש בחירה שקיבלנו  ולבחור בשינוי הקטן ביותר שיתרום לשיפור העולם הפרטי והפנימי שלה.

 

בברכת חג חירות שמח

ורד שוורץ

מאמנת להעצמה נשית

052-8827230

Veredsh2407@gmail.com