כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן
 

איך לצלוח את ההכנות לחג הפסח בשלום ?

אילה סודאי - מאמנת להעצמה אישית  / 2015-03-10

חג פורים מאחור. התחפשנו,  השטתינו,  יין לגמנו ומדעת יצאנו. אוזני המן אכלנו, שלחנו משלוחי מנות איש לרעהו והנה הגיע העת לגנוז את המסכות. דהיינו להוריד מסך.  ובכן ברוכים הבאים לחיים האמיתיים.

חג הפסח בפתח, אם נביט במראה ונהייה כנים אז לפחות את הנשים שבנינו חג זה מלחיץ מההיבטים הבאים:  סיבה ראשונה (למקפידות שבנינו)  אנו מצוות לעמול קשה כי רק אנו יודעות כיצד להיפטר מהחמץ שעיקרו במטבח. והמטבח?  השם ישמרנו. עובר (בעזרתנו) תהפוכות לבלי הכר.  כל המטבח בחוץ.  הכלים שהיו בתוך הארונות על אף שהם נקיים מקבלים ריענון  מיידי במדיח הכלים. שולחן המטבח מלא בכלים שלפחות שנה לא ידענו על עצם קיומם. פולשים אל שולחן פינת האוכל,  ושולחן הסלון  שגם הם מעוטרים בכלים  מפוזרים  אשר איבדו מכבודם ומצפים  לשוב למקומם  הראוי בארונות.  כאן נוצרת בעיה נוספת , כי להוציא  ולנקות  יחסית קל אבל להכניס ולסדר  הופך למשימה כמעט בלתי אפשרית (מזכיר את הילדים שמפזרים צעצועים ולאסוף בתום המשחק מתקשים).  גם מוצרי  המזון  מקבלים  העתקת  מגורים  זמני למחסן  עד תום החג. והמקרר בכלל  משתנה לבלי  הכר. כמעט מאבד  מהדרו היות וחומרי הניקוי משנים את צבעו.

לבל נשכח את  הילדים שעימם אנו במאבקי כוחות תמידיים  על סדר וניקיון ,לנקות  גם את המגירות  ולא לפסוח על הפינות. להוציא את תכולת הארונות כי זו הזדמנות להתחדש ויש לחסל לתרומות .

בשארית כוחנו נפזז  בקניונים להתאים  תשורות ל... למי לא?

כך מדי שנה. אותו התסריט במדויק. בקיצור חג החירות הוא רק בהגדרה ,  חג האביב  לא מרגיש אביבי  בהרגשה, ובני  זוגנו  מתחברים יותר למרור  אך על מה לנו להלין  כי כשהכל  במקום, מקורצף, ריחני ונעים מרגיש לנו סילאן.  אז שווה או לא?  תחליטו אתם.

...אם הכתוב נוגע בכם אשמח לחלוק טיפים שווים כיצד להתמודד עם הלחצים:

ראשית על מנת לא להתנגח עם בני הבית  ושנוכל להגיע אל סעודת החג מפוייסים, מפרגנים ומחויכים, כדאי  לבצע עבודת הכנה:

יש לנשום עמוק ולהפנים מה הסיבות  שבני הבית אינם יורדים לסוף דעתנו ומצייתים לרצוננו.

 אנו צריכים לבטא בנועם ובברור את הקשיים שלנו כמי שאחראים על התוצאות. וביחד כשנראה את המטרה  ניטיב לצמצם את הפער בין המצוי לרצוי, נעשה זאת באמצעות הסבר (דברי נועם כבר אמרנו?) מבלי שאלה אשר מולנו יסגרו, הכוונה כמובן לבני הזוג והילדים, פשוט נוודא כי דברינו נשמעים ואנו מצידנו נקפיד להקשיב, להכיל, לשקף ולהיות אמפתיים.  נאה דורש נאה מקיים.  עוד נסביר עד כמה חשובה עבודת צוות.  כולנו שווים ולמען אותה המטרה.  נבהיר כי בריחה לא תפתור מאומה ונגרום לבריחה להיעשות כבחירה, כך נעניק תחושת אחריות ועוצמה ליקרים לנו ונאפשר להם להתרחב לטובת המטרה (מילות השורש ר.ח.ב.). עוד נחדד כי  את הפחד ממטלות נוכל להפוך לדחף אל מטרות. בנוסף כאשר מבצעים את המטלות כדאי להשמיע ברקע מוסיקה אהובה אשר תעניק לנו אנרגיה, פועל יוצא הוא כי הנאה מהדרך גורמת להנעה. תרתי משמע.

 כבר עשינו חצי מהדרך והסרנו מהמורה ראשונה.

השלב הבא הוא לא להוציא את כל תכולת הארונות. אי הסדר גורם לבלאגן בנשמה. לכן לפנות ראשית רק חלק מהקומה הראשונה או התחתונה (לפי נוחותכם) ועד אשר לא יושבו למקומם לא ממשיכים לרוקן כלים/חפצים. אם נקפיד לנהוג כך גם מהמורה זאת  תצלח.

הגענו למקרר: גם כאן כשאנו רוצים לשנות דבר מה עלינו לחפש בהרגלים שלנו, ולכן לפחות כשבועיים מראש לדלל רכישות חדשות, בשאיפה להשתמש בקיים ולהגיע לניקיון המקרר עם כמה שפחות מוצרי מזון. 

 

זכרו כי תקשורת טובה מונעת אי הבנות, רוגז, כאב, עימותים, תסכולים ואכזבות.

בשאיפה שכל דאגה תהפוך לאגדה, או אם תרצו בחג זה, תהפוך להגדה.  בהצלחה רבה.

                                       ולכן:

נזכור כי החשוב מכל  שנסב לשולחן החג  עם המשפחה המורחבת, שחיילנו ישובו  לבתיהם/נו  בשלום  ושנחגוג בביטחון  ובשמחה עם כל אהובנו  ואוהבנו .  חג פסח כשר ושמח.

 

אילה סודאי  - מאמנת להעצמה אישית 

נייד:   050-8801829

דוא"ל: ayalasu@walla.com