כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן
 

תרדמת החורף, גישור וגלי תטא במוח

דניאל פוירשטיין - מגשר ומנחה קורסי גישור ופרקטיקום / 2014-11-20

תרדמת החורף, גישור וגלי תטא במוח

מכירים את המצב הזה בגישור כשהצדדים אחרי התהליך שעברנו איתם מגיעים לדבר על הפתרונות ונתקעים ?

מה אתם בוחרים לעשות בשלב הזה ?

אני זוכר את עצמי בתחילת הדרך חווה תסכול. בכל זאת, עשינו דרך רבה, השקענו בתהליך, ישבנו עם כל אחד בפגישה נפרדת, ניסחנו מחדש, איפשרנו לכל אחד לראות את הצד השני, עשינו אפילו בוחן סיכון סיכוי, אם כך, מה קרה ? למה דברים השתבשו ברגע בו הצדדים שוב יושבים ביחד ומנסים להגיע להסכמה כלשהי ?

התחלתי להתבונן על התהליך וגיליתי שבדומה לשיטה הטרנספורמטיבית שמחפשת את הטרנספורמציה המתחוללת בגישור יותר מאשר את ההסכם הסופי  - קורים דברים מופלאים.

כך למשל, נציגה של חברה גדולה, שנתבעה על ידי לקוח מבינה את אחריות החברה, מבינה את הפגיעה שנוצרה, ובכל זאת – בסופו של תהליך מסרבת לקחת אחריות ולגלם אותה בהסכם.

התבוננתי, ושאלתי את עצמי – מה יקרה בישיבת ההנהלה הקרובה ? מה תבחר אותה נציגה לומר ? איך הדברים שהיא שמעה במהלך הגישור ישפיעו על מדיניות החברה ? האם התנערותה מכל אחריות היתה הדרך היחידה שהיא מצאה לנכון להציג בגישור, אך בתוך תוכה היא מבינה שישנה אפשרות שהחברה שגתה ?

 ושוב, גישור אחר בין חנות ללקוח. למרות ועם כל התהליכים הצדדים נותרו מתבצרים היטב בעמדותיהם. כהרגלנו שאלנו אם אפשר להתקשר אליהם עוד כמה ימים ולשאול אם משהו השתנה בהחלטתם ולהפתעתינו גילינו שהפיצוי ללקוח היה מעל ומעבר למצופה.

ואיך כל זה קשור לשנת החורף ?

שנת חורף אצל בעלי החיים הנמים אותה, יכולה להתפס כסוג של בזבוז זמן, אפשר הרי כל כך הרבה לעשות בזמן זה. ובכל זאת. הגרעינים החבויים באדמה ואינם נראים לעין, עד שאפשר ממש לשכוח מהם, בעצם פעילים מאד.

ואיך זה קשור לבני אדם ? גם אצלנו, השינה עשויה להתפס כסוג של רע הכרחי. אין מה לעשות חייבים לישון. אין מה לעשות אני עייף. השינה נתפסת שוב, כמצב בו אנחנו פאסיביים, לא פעילים, לא עושים כלום עם עצמנו, חוץ מלישון.

מה קורה איתו ? עזוב, הוא ישן.

מלימודי התטא הילינג (™ThetaHealing) למדתי על חשיבות גלי התטא כחלק מהמרחב היצירתי של האדם. היכולת לדמיין לחלום ולהביא פתרונות מהתת מודע. פריצות דרך של ממש.

האמירה הרווחת  - אולי תישן על זה ? היא אמירה שצופנת בחובה אמת עמוקה. השינה, מאפשרת להניח בצד, לשחרר חלק גדול מהפרדיגמות שאינן מאפשרות לחשוב באופן יצירתי. ממציאים גדולים דיווחו בעבר כי המצאותיהם הגדולות באו להם דוקא בזמן השינה, בזמן החלום.

ובעניין הגישור, מה נוכל ללמוד מכך ?

ראשית, שאפשר ואף רצוי לפעמים להרפות. חלק גדול מהתהליכים קורים שלא בזמן הגישו, או בטח בזמן שהמגושר אינו עסוק בלענות לשאלות שלנו.

החשיבות של תחושת השחרור וההרפיה. ניתן לעשות שימוש בטכניקות שונות מתחום ההילינג (רייקי, תטאהילינג ואחרות) כדי לאפשר גם למגושרים להרפות רגע. ניתן לעשות זאת בקלות על ידי שימוש בנשימות עמוקות, שאלות סקרניות את המגושרים באופן שיאפשר להם לספר על עצמם דברים טובים ומעניינים, לחייך – והרבה, ושוב – לנשום.

שלישית, ולא פחות חשוב – אין שום בעיה לסיים את הפגישה ללא הסכמה. ולהזמין את הצדדים 'לישון על זה' ולאפשר את התקשורת עימם בהמשך.

כי כמו הזרעים שנמצאים באדמה, ועוברים את התהליכים שלהם ורק אז צומחים, גם אנחנו, כבני אדם. גם המגושרים שלנו, צומחים כל הזמן. ובעיקר – כשאנחנו מרפים.

חורף חם בלב, גשום בחוץ, ומועיל !