כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
 
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן


priv
next
 

יציאה מ"עבדות לחירות אישית"

ורד שוורץ - מאמנת להעצמה נשית / 2015-03-12

״האושר, אינו מקום אליו מגיעים, זהו מצב פנימי שיוצרים. כל אחד יכול להיות מאושר, האושר זמין לכולם והוא זמין בזה הרגע" (רובין שארמה) מתי בפעם האחרונה ניסית לעצור לרגע , להנות מהדרך ? לא להיות עסוקה במטרה הסופית ולקוות שכשתשיגי אותה, אולי אז תוכלי לאפשר לעצמך להיות מאושרת. השלשלאות ברזל הענקיות שכובלות אותנו ומונעת מאתנו את החופש הפרטי שלנו נמצאות בתוכנו בלבד ורק אנחנו יכולות להסירן בקלות ברגע שנהיה מוכנות לבצע מספר שינויים בחיינו

איך לצלוח את ההכנות לחג הפסח בשלום ?

אילה סודאי - מאמנת להעצמה אישית  / 2015-03-10

חג פורים מאחור. התחפשנו, השטתינו, יין לגמנו ומדעת יצאנו. אוזני המן אכלנו, שלחנו משלוחי מנות איש לרעהו והנה הגיע העת לגנוז את המסכות. דהיינו להוריד מסך. ובכן ברוכים הבאים לחיים האמיתיים. חג הפסח בפתח, אם נביט במראה ונהייה כנים אז לפחות את הנשים שבנינו חג זה מלחיץ מההיבטים הבאים: סיבה ראשונה (למקפידות שבנינו) אנו מצוות לעמול קשה כי רק אנו יודעות כיצד להיפטר מהחמץ שעיקרו במטבח. והמטבח? השם ישמרנו. עובר (בעזרתנו) תהפוכות לבלי הכר. כל המטבח בחוץ. הכלים שהיו בתוך הארונות על אף שהם נקיים מקבלים ריענון מיידי במדיח הכלים.

פסח - לקראת החירות הרגשית

רותי שפירא - מאמנת אישית ומשפחתית להעצמה ושינוי / 2015-03-10

מה קורה לך כשהאדם שחשבת שהוא הקרוב לך ביותר מחליט לעזוב או לנטוש לאחר 10, 15 או 20 שנות זוגיות ? מה קורה לך כמישהו אחר מקבל החלטה שיש לה משמעות גדולה על חייך: לפרק את הזוגיות או משפחה . ולאחר מכן הוא נעלם מחייך או שלא . בראייה לאחור את אולי מבינה שלא היה לכם טוב בזמן האחרון . שהדחקת או הכחשת כי קשה היה לך להכיר באבדן הקרבה והאינטימיות . בכל זאת את חשה שהאדמה רועדת מתחתייך שאת כמו נופלת לתהום פעורה במהירות ומבלי שיהיה לך במה להיאחז.

למה לפעמים פרחים גורמים לאלרגיה – או – למה לפעמים התקדמות בגישור גורמת לרגרסיה

דניאל פוירשטיין - מגשר ומנחה קורסי גישור ופרקטיקום / 2015-03-09

מה יותר יפה מזה ? ביחוד עת באביב. השדות מוריקים, הפריחה בעיצומה, אדום, סגול, צהוב, לבן, מראה משגע. מצד שני, יש אנשים שהעונה הזו בשבילם היא סיוט. הריחות של הפריחה גורמים להם לאלרגיה. מהי אלרגיה ? אלרגיה היא מצב שבו הגוף מזהה חומרים מסוימים החודרים לגופו (כמו אבקני הפרחים) כאויב שיש להוציאו מהגוף. ואז כל הדרכים כשרות. הליחה מתעבה, כדי ללכוד את הפולשים, והנזילה מתחילה יחד עם עיטושים שנועדו להרחיק את מי שזוהה כפולש מיד והכי רחוק שאפשר ! כך יוצא שמצב חיובי לכאורה נתפס על ידי המערכת של אדם מסוים כאיום.

התנגדויות בגישור

עו"ד יוני נפתלי - מגשר ומנחה קורסי גישור ופרקטיקום / 2015-01-29

אחד הנושאים המרכזיים בהם עוסק המגשר במהלך הגישור הינו טיפול בהתנגדויות המגושרים. כל אימת שיש פער בין היכולת של האדם, האמיתית או הנתפסת על ידו, לבין דרישות המציאות- תתרחש התנגדות. התנגדות היא מצב בו מפעיל האדם מערך של הגנה כדי להגן על עצמו מפני איום. ההתנגדות תבוא לידי ביטוי בהערכה שיש איום, ברגש של חרדה מפניו, בחוויה פיזית של איום וסכנה ובהתנהגות שנועדה להדוף את הסכנה. ההתנגדות מבטאת אי הסכמה, אי שביעות רצון או חוסר נכונות של צד לגישור, המופנים כלפי הצד השני, כנגד ההצעות המועלות בחדר הגישור, כנגד התהליך או כנגד המגשר.

"חורף"

יפעת זרז'בסקי, מאמנת להעצמה והתפתחות אישית / 2015-01-26

מחשבות על חורף, מהיכן הן באות?על מה הן מתבססות? ישבתי עם עצמי בביתי מול האח והתחלתי לחשוב על ה"חורף", מה הוא בשבילי? התשובות שלי היו חיוביות, אך עלו גם שליליות. החלטתי שאיני מסתמכת רק על דעתי ויצאתי לבדוק מה באמת אנשים חושבים על החורף. האם תהיה תשובה גורפת וברורה או שילוב של דברים? בדקתי מול אנשים במקומות שונים ובפלחי גיל שונים, החל מילדים וכלה במבוגרים. חלקם ראו בחורף כסיטואציה שלילית, קור, רוח, גשם, שלוליות, דיכאון, מרגיז, מסורבל, בלתי רצוי. וחלקם ראו בחורף כחום (אח/תנור), התכרבלות,חיבוק אוהב, שוקו חם, קשת בענן, רענון, התחדשות, שלג לבן, סקי. החלטתי שאני מעלה זאת על הכתב, מאחר ונקודות המבט השונות העלו בי עניין רב.

חורף זו לא רק עונה בשנה. זו עונה בנשמה

אנה נווה לדרמן - מאמנת בכירה ומנחת קורסי אימון / 2015-01-26

סוף סוף הגיע יום שישי. כבר שתיתי גלונים של תה מכל הסוגים. אני לובשת סריגים של חורף ושני זוגות גרביים ומתכרבלת בתוך טרנינג רק ונעים. מתי יבוא אביב? ואז. ..בדיוק כשאני מתארגנת לעוד יום בבועה שלי בבית...חברה מתקשרת ומציעה לי לבוא לרינה צין. רינה צין היא מעצבת אופנה מוכשרת, יצירתיות ומיוחדת באופן נדיר. כל בגד מבית היוצר של רינה הוא מעשה אמנות מושקע. הכול נפלא. אבל היום חורף! ואני כל כך אוהבת את הבית שאילת עיצבה עבורי, ותכננתי להתבודד עם ספר. ובכלל...חורף ואני בימים דוביים .

תרדמת החורף, גישור וגלי תטא במוח

דניאל פוירשטיין - מגשר ומנחה קורסי גישור ופרקטיקום / 2014-11-20

מכירים את המצב הזה בגישור כשהצדדים אחרי התהליך שעברנו איתם מגיעים לדבר על הפתרונות ונתקעים ? מה אתם בוחרים לעשות בשלב הזה ? אני זוכר את עצמי בתחילת הדרך חווה תסכול. בכל זאת, עשינו דרך רבה, השקענו בתהליך, ישבנו עם כל אחד בפגישה נפרדת, ניסחנו מחדש, איפשרנו לכל אחד לראות את הצד השני, עשינו אפילו בוחן סיכון סיכוי, אם כך, מה קרה ? למה דברים השתבשו ברגע בו הצדדים שוב יושבים ביחד ומנסים להגיע להסכמה כלשהי ?

מטרות ועקרונות הגישור הנרטיבי

עו"ד יוני נפתלי – מגשר ומנחה קורסי גישור ופרקטיקום / 2014-11-20

מטרת הגישור הנרטיבי הינה ליצור סיפור חדש משותף לצדדים עבור המציאות שלהם. האסכולה הנרטיבית מניחה כי אנשים נוטים לארגן את ההתנסויות שלהם בצורת סיפור. אנשים מתפתחים מתוך נרטיבים שונים העוזרים להם לעצב את התפיסה שלהם לגבי עצמם, לגבי מה שקורה להם ולגבי אחרים. אנשים פועלים מתוך הסיפורים שבנו ובהתייחס אליהם, תוך שהם ממשיכים לעצב את עלילת חייהם. "האדם הוא תבנית נוף מולדתו" – הוא מעוצב בעיקר על ידי אוסף החווית וההתנסויות הנתפסות אצלו דרך המסננת והמשקפיים התרבותיים שלו. האדם מכיל מגוון של זהויות, כל זהות או דמות כזו מורכבת ממארג של מסורות, אמונות, תרבות, ערכים ועוד. אלו הם סיפוריו של אדם ויש להם חיים משל עצמם.

הכן גופך לחורף !

אנה נווה לדרמן – מאמנת, מנחה התמחות באורח חיים בריא / 2014-11-15

עונות השנה הן הביטוי לעובדת המציאות הבסיסית שהכל משתנה כל הזמן. ובכל זאת, הימים הראשונים ואולי אפילו השבועות הראשונים של החורף תופסים רבים מאיתנו לא מוכנים. מופתים מהפקקים אחרי הגשם, מהנזילות בתקרה ומחפשים איזשהו בגד עם שרוול ארוך שנשכח משנה שעברה ונשאר בין בגדי הקיץ. הטמפרטורות יורדות, השמיים מתכסים בעננים, החושך יורד מוקדם. יש נטייה להסתגר קצת יותר בבית ולסתתר מאחורי בגדים עוטפים .ואז גם לאכול יותר מרגיל , לוותר על פעילות גופנית ובאופן כללי להכנס לסוג של תרדמת.

ביטחון וצמיחה מתוך שייכות

הדר זוהר – מאמנת ומנהלת קהילת המאמנים של גומא / 2014-11-15

האדם הוא יצור חברתי והשתייכות לקהילה היא צורך בסיסי עבורו. עצם ההשתייכות מקלה ומפיגה את תחושת הבדידות, תורמת לתחושת העצמה, ביטחון, צמיחה וחשיבות אישית. אדם השייך לקבוצה מרגיש שיש לו על מי להישען, עם מי להתייעץ, לחלוק ולהתפתח. לפני למעלה מחמש שנים עבדתי בתפקידי ניהול שונים בשוק ההון – הייתי שכירה ושייכת לקבוצות רבות (ארגון, מחלקה, קולגות וכו) ובעקבות שינוי שבחרתי לעשות בחיי ולהיות מאמנת, הפכתי עצמאית שמאוד אוהבת את עבודתה, מרגישה משמעותית ועושה הבדל בחייהם של אנשים, אך באותה עת הרגשתי צורך ממשי בהשתייכות, צורך שלא קיבל מענה באופן שרציתי.

Stressssss.... הנחש הארסי שבתוכנו

אנה נווה לדרמן - מאמנת ומנחה בכירה / 2014-08-18

בין אם יש סיבות במציאות לסטרס ובין אם לא ממש- בשני המקרים הסטרס הוא התגובה שלנו למציאות. לפעמים חשוב לחקור, להתובנן, להתאמן ולשנות הרגלים חשיבתיים שהתוצאה שלהם היא תחושת סטרס ברגש ובגוף...

משפחה במרחב המוגן

נעמי לזר - מאמנת ומנחת התמחות באימון משפחתי / 2014-08-18

קיץ ישראלי, טמפרטורות גבוהות, לחות דביקה, חופש גדול... ומלחמה. רבות מתכניות החופש הגדול אופסנו בממ"ד עד לצפירת הרגעה. ובמקומם ימים של אזעקות צבע אדום, טילים משוגרים לעבר הבית, וקולות רועמים של כיפת ברזל. בתוך זה מתמודדת משפחה לחיות חיים נורמליים, במצב הלא נורמלי של קיץ 2014. המאמר יעסוק בדרך שבה ניתן לנהל חיי משפחה נורמליים בקיץ הבוער.

מתי ילדים לא מקשיבים ?

בלה שני - מאמנת ומנחת סדנאות הורים / 2014-08-18

זה מתחיל בקריאה "רגילה"....עידו,בוא לאכול! לאט לאט הטון עולה ...."בוא כבר! כמה פעמים צריך להגיד לך? כל ערב אותו דבר... נמאס לי כבר שאתה לא מקשיב"... למה ילדים לא מקשיבים ? מהן התגובות שלנו המעודדות חוסר הקשבה ? וטיפים להתמודדות עם חוסר הקשבה

הלחימה בעזה, על אינטרסים והומור

דניאל פוירשטיין, מגשר בכיר / 2014-08-12

את המלחמה שהיתה כאן ובדרום אפשר לבחון מאספקטים שונים. אני בוחר להתבונן על אחת השאלות שהטרידו את ההנהגה כאן אני מניח, וכן את ההנהגה 'שם'. איך אפשר להגיע ל'הכרעה' ? האם אפשר להגיע להכרעה ? מה תהיה 'תמונת הניצחון' ? אני בוחר להתבונן בשאלות האלו מהזוית הגישורית. ולהציג בעיקר דילמות ושאלות, המהוות אך מעט מהניתן להתבונן בו בסוגיה סבוכה זו.

ביכורים של מחויבות

מאת – אנה נווה לדרמן – מאמנת בכירה / 2014-06-05

חג השבועות הוא חג הקציר והביכורים אך גם במסורת הוא מעמד הר סיני ומתן התורה. מעבר למשמעויות ולפרשנויות לחג הזה , הרי שההקשר המאחד את כל המשמעויות הוא הצורך במחויבות כדי להגיע לתוצאות. כך בחקלאות וכך המסע של עם ישראל אל החופש. כדי לקצור חייבים לזרוע ויום אחר יום להשקות ולדשן על מנת שניתן יהיה לקצור.מחויבות משמעותה התמסרות לדבר. המאמר הבא נוגע בסוגית המחויבות ובוחן אותה.

בשבח התהליך - מה הקשר בין חג השבועות, מעמד הר סיני לתהליך הגישור ?

דניאל בר פוירשטיין - מגשר בכיר / 2014-06-05

בחג שבועות חוגגים שני חגים. אחד הוא חג הביכורים, החג שבו היו עולים לרגל להר הבית מכל קצווי הארץ ומביאים את הביכורים. החג השני הוא חג מתן תורה. שבו, כך לפי המסורת, ניתנו הלוחות למשה רבינו על הר סיני. פשוט לכאורה. לכאורה. האירוע הזה הוא אירוע מכונן. הוא מכונן את הברית בין עם ישראל לאלוהים. פשוט ? לא ממש. היו הרבה מאד קשיים בדרך, כך מספרת לנו המסורת. למרות החיבור, ההיסטוריה המשותפת, הרצון והערכים. עדיין. יש שחושבים שגישור הוא עניין יחסית פשוט. מה הבעיה ? יש עבר משותף, רצון משותף, אינטרסים משותפים. אז מה הבעיה – קדימה. תחתמו על הסכם ו'נגמור עניין'.

סיפור קצר על שילוב - "אימון בגישה המשלבת" שילב ידיים עם "תוכנית חומש" לשילוב יוצאי אתיופיה בתעסוקה ובחברה

אילן אמיתי - מאמן בכיר / 2014-06-05

בעקבות פנייה לגומא, ממחלקת הרווחה של עירית נתניה, נוצר שיתוף פעולה חדש שבו גומא משתלב בקהילה, מסייע במתן שירותי אימון למשתתפי התוכנית של עירית נתניה, ובמקביל מסייע במציאת מתאמנים לתלמידים הנמצאים בשלב האימון תחת הדרכה (שלב הסופרויז'ן). המחשבה של מנהלות התוכנית הייתה שבתקופה זאת, חצי שנה לפני הסיום, תהליך אימון אישי עשוי לתת כלים להעצמה אישית ומנהיגות פנימית של המשתתפים (אימון על מטרות being), כמו גם סיוע ביצירת תוכניות פעולה להקמה ויציאה לדרך של עסקים קטנים (אימון באופי של doing).

ביחד או לחוד, פסח בראי המשפחה

שרון רנדליך, מאמנת ומנכ"ל גומא / 2014-04-02

החגים מייצרים תמיד קרבה משפחתית גדולה. חג הפסח שבו אנו נפגשים לשעות ארוכות בערב אחד ולאחר מכן יוצאים לחופשה ממושכת, יוצר "סיר לחץ" משפחתי לא פשוט. מעבר לנושאים הקבועים שעולים: "מי הפעם יארח ? את מי נזמין ? מה כל אחד יבשל ? איך נתלבש ? ומה תגיד הדודה על ... ? האם לקרוא את כל ההגדה ? לשיר את כל השירים ? גם אחרי האוכל ? ואיך נחזיק את הילדים נקיים וערים ?" , עולות לא מעט שאלות העוסקות ביחד הזה, שנתפס על ידינו לא פעם כיחד כפוי ובלתי נדרש.

לא יציאת מצרים

פאולה פרש, מאמנת אישית / 2014-03-30

"לא מפני שהדברים קשים איננו מעזים; מפני שאיננו מעזים הם קשים" – סנקה כמה מאיתנו לא חולמים על שיפור או חידוש עצמנו בצורה כזו או אחרת? לצאת ללימודי מקצוע חדש, לעזוב מקום עבודה שכירה כדי להתנסות בקריירה עצמאית, לגבש לו"ז בו מוקדש זמן רב יותר לבית ולמשפחה, להתחיל לחיות חיים בריאים יותר שכוללים ספורט ותזונה נכונה...

על חירות וגישור

דניאל פויירשטיין, מגשר ומדריך קורסי גישור / 2014-03-26

אנחנו חוגגים את חג הפסח בקרוב. חג הפסח מייצג את ההסיטוריה של העם היהודי שחוגג שנה בשנה למעלה מאלפיים שנה את יציאת מצריים. היציאה מעדות לחירות. יציאה זו מגולמת גם בעולם הטבע שסביבנו. הצמחיה יוצאת מתרדמת החורף, הירוק מאיר בכל פינה, הפרחים מלבלבים, האילנות, בקיצור חגיגה. ואיך זה קשור לגישור ?

המגשר ונשף המסכות המתמשך- מתחפשים - לא רק בפורים

עו"ד יונתן נפתלי, מגשר בתפיסה נרטיבית / 2014-03-11

בפורים מתחפשים. אבל בעצם כל הזמן אנחנו מתחפשים. מתחפשים למה שאנחנו מאד לא. מאד נדיבים, מאד אוהבים, מאד אכפתיים, מאד הגונים. מתחפשים למה שהיינו רוצים אולי להיות. מאד בוגרים, מאד רציונאליים, נטולי תשוקה לנקום ולהכאיב, בכלל לא בוגדניים ומלאי אחריות חברתית. וזה שמתחפשים למה שנדמה לנו שראוי ונכון ולמה שאנחנו חושבים שאנחנו לא -זה טוב מאד. כי למעשה אין איזה עצמי אחד אמיתי. אלא כל אחד מאיתנו הוא צירוף של תחפושות.

מי את מסכה צוהלת ושמחה?

אנה נווה לדרמן, מאמנת בכירה / 2014-03-11

"ואם ידעו שאת לא באמת מלכת הכיתה? שאת לא באמת כזאת מוצלחת? יאהבו אותך יותר או פחות?" "ואם ידעו שאת לא באמת מצחיקה. שזו המסכה שלך. כדי שלא ידעו כמה את חסרת בטחון מבפנים"? "ואם ידעו שאתה לא באמת כל כך חזק ונקשה. שבפנים אתה רך, רגיש ואפילו מפוחד?" כן..מתחת למסכה הצוהלת והשמחה, המסכה הלוחצת והביקורתית, המסכה של מי שמכניס המון לחץ ומתח - מתחת לכל אלה יש הרבה פעמים מישהו אחר לגמרי.

"ובחודש הדר מרבים בשמחה", ציווי אך אולי גם בחירה יהודית נבונה ?

שרון רנדליך, מאמנת ומנכ"ל גומא / 2014-03-11

אבקש לדון בקצרה על חשיבותה של השמחה בחיינו. ושמחה כמייצגת גם את הרוח החיובית, האופטימית, שמאמינה בעוצמותינו, ביכולותינו האמיתיים לפתור סכסוכים, להגיע להסכמות בונות, להתפתח, להתקדם ולהצליח. הפסיכולוגיה החיובית, ובראשה סליגמן, טענו כי הגישה האופטימית אל מול הפסימית היא מולדת, אך בהחלט ניתן לחזקה, להוסיפה למי שהיא כה חסרה, ללמוד כיצד ניתן לחיות לאורה. וכן, יש כאן בחירה מודעת הנובעת מההבנה כי אופטימיות מאפשרת חיים מאושרים יותר ואף מאריכה אותם.

גישור, שפה פורצת דרך

חנן אדד, עו"ד ומגשר* (חלק א') / 2013-02-24

"אמר הקב"ה: אם בורא אני את העולם במידת הרחמים, יהיו החטאים רבים. במידת הדין, היאך העולם יכול לעמוד? אלא אני בורא אותו במידת הדין ובמידת הרחמים, והלוואי שיעמוד". מאמר זה ידון בשפת הגישור כשפה ייחודית, פורצת דרך המאפשרת שילוב בין שפת הדין לשפת הרחמים - שפה שתכליתה שלום. בשנת 1992 התקבל בכנסת תיקון מס' 15 לחוק בתי המשפט ונקבעו בו דרכים ליישוב סכסוכים שלא בדרך של התדיינות בבית המשפט .

הפחד מהפחד

דניאל פויירשטיין / 2013-02-24

אפשר להיות חסר פחד ? לחלוטין ? האם אפשר להאמין לאפשרות כזו, אם מציעים לי אותה ? מה הוא הפחד ? איפה הוא נמצא ? מה המשמעות שלו ? האם אני יכול לרתום אותו לצרכי ? ממה הפחד פוחד ? יש הרבה שיטות לטפל בפחד. המון. מתחומי הפסיכולוגיה, האימון, והטיפול האלטרנטיבי. מכולם, אני זוכר הסבר אחד לפחד. לא זוכר ממי למדתי אותו, אבל הדימוי נדבק לי.

פחדים בעולמות התוכן של גומא

אמון אגסי / 2013-02-24

בעולם האימון, הגישור, 12 הצעדים והייעוד מתמודדים רבות עם כוחות אשר מניעים או מעכבים אדם במהלך חייו, כוחות אלה יכולים לפעול או במהלך סכסוך או קונפליקט, כמו גם בתהליכי שינוי. אחד הכוחות המעכבים (אם כי לעיתים גם מנוע) הוא הפחד. בלשון "פחד" אני מתכוון בעיקר לפחדים שכיחים כגון: הפחד שלא יאהבו אותי, הפחד מכישלון, הפחד מהצלחה, הפחד להיות לבד ועוד.

לפגוש את הפחד

רויטל שטיאט / 2013-02-24

מאז ומעולם ,הפחד מלווה אותנו. הוא תמיד היה שם, חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו על הכדור הזה. אבל הפחד, ב"הה הידיעה" הוא הפחד מהלא נודע, ממה שאין לנו עליו שליטה. ההתייחסות אליו משתנה אבל הוא תמיד שם, בתוך השקט שלפני הסערה. פעם ידענו להקשיב לשקט, להבין מה שם מרגיש מסוכן וממה צריך להיזהר. אבל היום...היום אנחנו שומעים בעיקר את הסערה. ואנחנו מפחדים בעיקר... מהפחד. הפחד הזה הוא יצר בסיסי שאנחנו חולקים עם עולם החי. בעבר הרחוק, המרחב של הבלתי צפוי היה במהותו הישרדותי ומקור הפחד היה בדרך כלל ממוקד וברור. חיות טרף, חושך, אש, אויבים וכד' סומנו בבירור ע"י כלי אפקטיבי שהתריע על סכנה פוטנציאלית. מערכת אזעקה רגישה ביותר שגורמת לנו לעצור, לזהות את מקור האיום, לעמוד את פוטנציאל הסכנה שבו... ולבחור בתגובה המתאימה ביותר.

לרקוד עם הפחד

שירי ליבשטיין / 2013-02-24

כל אחד מאיתנו הוא אחד, יחיד ומיוחד, ועם זאת, לכולנו מכנה משותף, הקשור לכמיהה האינסופית לאהבה ולפחד הקיומי שמה חס וחלילה, באיזה שהוא אופן, לא נשיג אותה. בעקבות הפחד נוצרו אצלנו אין ספור ביטויים לסיפוק הצורך הבסיסי והמהותי ביותר, שבלעדיו אין אנו יכולים להתקיים – אהבה!

אימון ניהולי - סל כלים למנהל

ענת מילנר כהן / 2013-02-05

כבר מזמן ברור שהניהול הוא מקצוע ולא רק קידום טבעי בסולם הדרגות הארגוני. יעידו על כך בתי הספר לניהול שקמו בעולם ובארץ בעשרות שנים האחרונות, התארים האקדמים הניתנים בניהול, מחקרי הניהול, ספרי הניהול, סדנאות הניהול, כנסים בתחום הניהול וכו'. בעיקר יעידו על כך ארגונים בשטח.

השמיים הם הגבול

שרון רנדליך, מנהלת אקדמית גומא / 2013-02-24

בתחילה של שנה החדשה, בעומדנו בסף דלתה, נשאלת השאלה – ומה יהיה השנה ? וכיצד נוכל אנחנו לכוונה ולנהלה כך שבתומה נחוש שהגענו, נגענו, בחרנו לעצמנו את הנתיב וכן את המטרה ? ומכאן נשאלת השאלה, מהם השמים עבור כל אחד מאתנו ? ומה תהיה פריצת הדרך האישית שלנו שתביא אותנו להרגיש שנגענו בפסגה ?