כניסת מאמני ומגשרי גומא
שם משתמש:   
סיסמא:
חייגו עכשיו: 1-800-366-116
מרכז תוכן       
 
גומא - מרכז גישור ואימון אישי - מרכז תוכן


priv
next
 

ביחד או לחוד, פסח בראי המשפחה

שרון רנדליך, מאמנת ומנכ"ל גומא / 2014-04-02

החגים מייצרים תמיד קרבה משפחתית גדולה. חג הפסח שבו אנו נפגשים לשעות ארוכות בערב אחד ולאחר מכן יוצאים לחופשה ממושכת, יוצר "סיר לחץ" משפחתי לא פשוט. מעבר לנושאים הקבועים שעולים: "מי הפעם יארח ? את מי נזמין ? מה כל אחד יבשל ? איך נתלבש ? ומה תגיד הדודה על ... ? האם לקרוא את כל ההגדה ? לשיר את כל השירים ? גם אחרי האוכל ? ואיך נחזיק את הילדים נקיים וערים ?" , עולות לא מעט שאלות העוסקות ביחד הזה, שנתפס על ידינו לא פעם כיחד כפוי ובלתי נדרש.

לא יציאת מצרים

פאולה פרש, מאמנת אישית / 2014-03-30

"לא מפני שהדברים קשים איננו מעזים; מפני שאיננו מעזים הם קשים" – סנקה כמה מאיתנו לא חולמים על שיפור או חידוש עצמנו בצורה כזו או אחרת? לצאת ללימודי מקצוע חדש, לעזוב מקום עבודה שכירה כדי להתנסות בקריירה עצמאית, לגבש לו"ז בו מוקדש זמן רב יותר לבית ולמשפחה, להתחיל לחיות חיים בריאים יותר שכוללים ספורט ותזונה נכונה...

על חירות וגישור

דניאל פויירשטיין, מגשר ומדריך קורסי גישור / 2014-03-26

אנחנו חוגגים את חג הפסח בקרוב. חג הפסח מייצג את ההסיטוריה של העם היהודי שחוגג שנה בשנה למעלה מאלפיים שנה את יציאת מצריים. היציאה מעדות לחירות. יציאה זו מגולמת גם בעולם הטבע שסביבנו. הצמחיה יוצאת מתרדמת החורף, הירוק מאיר בכל פינה, הפרחים מלבלבים, האילנות, בקיצור חגיגה. ואיך זה קשור לגישור ?

המגשר ונשף המסכות המתמשך- מתחפשים - לא רק בפורים

עו"ד יונתן נפתלי, מגשר בתפיסה נרטיבית / 2014-03-11

בפורים מתחפשים. אבל בעצם כל הזמן אנחנו מתחפשים. מתחפשים למה שאנחנו מאד לא. מאד נדיבים, מאד אוהבים, מאד אכפתיים, מאד הגונים. מתחפשים למה שהיינו רוצים אולי להיות. מאד בוגרים, מאד רציונאליים, נטולי תשוקה לנקום ולהכאיב, בכלל לא בוגדניים ומלאי אחריות חברתית. וזה שמתחפשים למה שנדמה לנו שראוי ונכון ולמה שאנחנו חושבים שאנחנו לא -זה טוב מאד. כי למעשה אין איזה עצמי אחד אמיתי. אלא כל אחד מאיתנו הוא צירוף של תחפושות.

מי את מסכה צוהלת ושמחה?

אנה נווה לדרמן, מאמנת בכירה / 2014-03-11

"ואם ידעו שאת לא באמת מלכת הכיתה? שאת לא באמת כזאת מוצלחת? יאהבו אותך יותר או פחות?" "ואם ידעו שאת לא באמת מצחיקה. שזו המסכה שלך. כדי שלא ידעו כמה את חסרת בטחון מבפנים"? "ואם ידעו שאתה לא באמת כל כך חזק ונקשה. שבפנים אתה רך, רגיש ואפילו מפוחד?" כן..מתחת למסכה הצוהלת והשמחה, המסכה הלוחצת והביקורתית, המסכה של מי שמכניס המון לחץ ומתח - מתחת לכל אלה יש הרבה פעמים מישהו אחר לגמרי.

"ובחודש הדר מרבים בשמחה", ציווי אך אולי גם בחירה יהודית נבונה ?

שרון רנדליך, מאמנת ומנכ"ל גומא / 2014-03-11

אבקש לדון בקצרה על חשיבותה של השמחה בחיינו. ושמחה כמייצגת גם את הרוח החיובית, האופטימית, שמאמינה בעוצמותינו, ביכולותינו האמיתיים לפתור סכסוכים, להגיע להסכמות בונות, להתפתח, להתקדם ולהצליח. הפסיכולוגיה החיובית, ובראשה סליגמן, טענו כי הגישה האופטימית אל מול הפסימית היא מולדת, אך בהחלט ניתן לחזקה, להוסיפה למי שהיא כה חסרה, ללמוד כיצד ניתן לחיות לאורה. וכן, יש כאן בחירה מודעת הנובעת מההבנה כי אופטימיות מאפשרת חיים מאושרים יותר ואף מאריכה אותם.

גישור, שפה פורצת דרך

חנן אדד, עו"ד ומגשר* (חלק א') / 2013-02-24

"אמר הקב"ה: אם בורא אני את העולם במידת הרחמים, יהיו החטאים רבים. במידת הדין, היאך העולם יכול לעמוד? אלא אני בורא אותו במידת הדין ובמידת הרחמים, והלוואי שיעמוד". מאמר זה ידון בשפת הגישור כשפה ייחודית, פורצת דרך המאפשרת שילוב בין שפת הדין לשפת הרחמים - שפה שתכליתה שלום. בשנת 1992 התקבל בכנסת תיקון מס' 15 לחוק בתי המשפט ונקבעו בו דרכים ליישוב סכסוכים שלא בדרך של התדיינות בבית המשפט .

הפחד מהפחד

דניאל פויירשטיין / 2013-02-24

אפשר להיות חסר פחד ? לחלוטין ? האם אפשר להאמין לאפשרות כזו, אם מציעים לי אותה ? מה הוא הפחד ? איפה הוא נמצא ? מה המשמעות שלו ? האם אני יכול לרתום אותו לצרכי ? ממה הפחד פוחד ? יש הרבה שיטות לטפל בפחד. המון. מתחומי הפסיכולוגיה, האימון, והטיפול האלטרנטיבי. מכולם, אני זוכר הסבר אחד לפחד. לא זוכר ממי למדתי אותו, אבל הדימוי נדבק לי.

פחדים בעולמות התוכן של גומא

אמון אגסי / 2013-02-24

בעולם האימון, הגישור, 12 הצעדים והייעוד מתמודדים רבות עם כוחות אשר מניעים או מעכבים אדם במהלך חייו, כוחות אלה יכולים לפעול או במהלך סכסוך או קונפליקט, כמו גם בתהליכי שינוי. אחד הכוחות המעכבים (אם כי לעיתים גם מנוע) הוא הפחד. בלשון "פחד" אני מתכוון בעיקר לפחדים שכיחים כגון: הפחד שלא יאהבו אותי, הפחד מכישלון, הפחד מהצלחה, הפחד להיות לבד ועוד.

לפגוש את הפחד

רויטל שטיאט / 2013-02-24

מאז ומעולם ,הפחד מלווה אותנו. הוא תמיד היה שם, חלק בלתי נפרד מהקיום שלנו על הכדור הזה. אבל הפחד, ב"הה הידיעה" הוא הפחד מהלא נודע, ממה שאין לנו עליו שליטה. ההתייחסות אליו משתנה אבל הוא תמיד שם, בתוך השקט שלפני הסערה. פעם ידענו להקשיב לשקט, להבין מה שם מרגיש מסוכן וממה צריך להיזהר. אבל היום...היום אנחנו שומעים בעיקר את הסערה. ואנחנו מפחדים בעיקר... מהפחד. הפחד הזה הוא יצר בסיסי שאנחנו חולקים עם עולם החי. בעבר הרחוק, המרחב של הבלתי צפוי היה במהותו הישרדותי ומקור הפחד היה בדרך כלל ממוקד וברור. חיות טרף, חושך, אש, אויבים וכד' סומנו בבירור ע"י כלי אפקטיבי שהתריע על סכנה פוטנציאלית. מערכת אזעקה רגישה ביותר שגורמת לנו לעצור, לזהות את מקור האיום, לעמוד את פוטנציאל הסכנה שבו... ולבחור בתגובה המתאימה ביותר.

לרקוד עם הפחד

שירי ליבשטיין / 2013-02-24

כל אחד מאיתנו הוא אחד, יחיד ומיוחד, ועם זאת, לכולנו מכנה משותף, הקשור לכמיהה האינסופית לאהבה ולפחד הקיומי שמה חס וחלילה, באיזה שהוא אופן, לא נשיג אותה. בעקבות הפחד נוצרו אצלנו אין ספור ביטויים לסיפוק הצורך הבסיסי והמהותי ביותר, שבלעדיו אין אנו יכולים להתקיים – אהבה!

אימון ניהולי - סל כלים למנהל

ענת מילנר כהן / 2013-02-05

כבר מזמן ברור שהניהול הוא מקצוע ולא רק קידום טבעי בסולם הדרגות הארגוני. יעידו על כך בתי הספר לניהול שקמו בעולם ובארץ בעשרות שנים האחרונות, התארים האקדמים הניתנים בניהול, מחקרי הניהול, ספרי הניהול, סדנאות הניהול, כנסים בתחום הניהול וכו'. בעיקר יעידו על כך ארגונים בשטח.

השמיים הם הגבול

שרון רנדליך, מנהלת אקדמית גומא / 2013-02-24

בתחילה של שנה החדשה, בעומדנו בסף דלתה, נשאלת השאלה – ומה יהיה השנה ? וכיצד נוכל אנחנו לכוונה ולנהלה כך שבתומה נחוש שהגענו, נגענו, בחרנו לעצמנו את הנתיב וכן את המטרה ? ומכאן נשאלת השאלה, מהם השמים עבור כל אחד מאתנו ? ומה תהיה פריצת הדרך האישית שלנו שתביא אותנו להרגיש שנגענו בפסגה ?
 
קורס גישור קורס אימון (קואצ׳ינג) גישור פרקטיקום

קורס הכשרת מאמנים

מאמני ומגשרי גומא
מרכז תוכן בגישור
קורס גישור בסיסי
קורס התמחות בגישור
זוגי בתהליך גירושין
מאמני ומגשרי גומא
מרכז תוכן באימון
הכשרה בשיטת 12 צעדים
מאמני ומגשרי גומא
מרכז תוכן בגישור
התנסות מעשית בגישור 


מאמני ומגשרי גומא
מרכז תוכן באימון
הכשרת מאמנים שלב א'
הכשרת מאמנים שלב ב'
התמחות באימון ארגוני
התמחות באימון לאורח חיים בריא
התמחות באימון משפחתי
מסלול הכשרת מאמנים
התמחות באימון ילדים עם הפרעות קשב וריכוזמכללת גומא - הכפר הירוק, תל אביב  1-800-366-116